Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Euroliidu maine kukkus eestlaste silmis järsult

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eestlaste suhtumine Euroopa Liitu halvenes möödunud aastal märkimisväärselt. Ülekaalukalt suurimaks ohuks liidule peavad eestlased sisserändajaid, näitab värske Eurobaromeetri uuring.

Möödunud aasta sügisel korraldatud küsitlus näitas, et Euroopa Liidu mainet peab positiivseks 36% eestlastest. Kevadel oli vastav näitaja 49%.

Euroopa Liidu maine langes sel ajavahemikul koguni 24 liikmesriigis, kuid mitte üheski riigis polnud langus nii suur kui Eestis.

Euroopa Liidu keskmine oli 37%. Esikohal oli Rumeenia (57%), järgnesid Poola (55%), Iirimaa (54%), Leedu (53%) ja Horvaatia (51%). Kehvemana näevad Euroopa Liidu mainet Kreeka ja Küpros (22%) ja Austria (23%).

Suurimaks mureks on immigratsioon

Euroopa Liidu suurimaks murekohaks peab 58% liikmesriikide elanikest immigratsiooni. Eesti 79% oli suurim näitaja kogu Euroopa Liidu arvestuses.

Seejuures on riikide vahel üsna suured erinevused. Eestile järgnevad Tšehhi, Taani ja Saksamaa (kõik 76%), samas kui Portugalis (31%) ja Hispaanias (39%) ei peeta seda nii suureks probleemiks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: