Vene turistide hulk pole taastunud ({{commentsTotal}})

Foto: Ove Maidla/Postimees/Scanpix

Pärast rubla langemist pole taastunud endine Vene turistide osakaal. Ettevõtjad näevad lahendusena teha tööd teistele turgudele, panustada kindlatele püsiklientidele ning teha investeeringuid uute turgude leidmiseks.

Seda, et venelaste pühad on täies hoos, tõestavad Lõuna-Eesti kaubanduskeskuste parklates seisvad Venemaa numbrimärkidega autod ja tavapärasest sagedamini kõrvu kostuv vene keel, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Lõuna-Eesti turismiasutused saavad hetkeks kergemalt hingata, sest kliente jagub. Ent see on vaid hetkeline.

Värska sanatooriumi juhi Vello Saare sõnul ei saa veel rääkida Vene turistide osakaalu tõusmisest pärast rubla langemist.

"Võrreldes eelmise aastaga on meie jaoks olukord parem ja arvan, et võib-olla Vene turistide osakaal on enam-vähem eelmise aasta tasemel, aga mitte küll tõusuteel," ütles Saar.

Eestit ja siinseid turismiasutusi on aga üha enam enda jaoks avastamas lätlased.

"Esimest korda on paar protsenti külastajatest Läti kliente, kes tulevad majutusega jne. On ka Soomest, aga valdav osa on ikkagi Eestimaal elavad inimesed," rääkis Saar.

Võrumaal Haanjas tegutseva Vaskna puhketalu peremees Ahti Utsal ütles aga, et tema ettevõtte käekäigus Vene turistidel otsest rolli pole ja väikese ettevõttena panustavad nad püsiklientidele.

Arvestades, et Värska sanatoorium on kogu Põlvamaa suurim turismiasutus, tuleb öelda, et ühe suure ja olulise turu vähenemise tõttu kiratsema pole jäädud. Selle asemel on asutud tegema investeeringuid, et leida äris uued suunad.

"Tõsi, me oleme sel aastal alustanud piirkonnas päris olulise, rohkem kui 1,5-miljonilise mahuga investeeringuga ja liigume selles suunas, et olemasolevast ravikorpusest teeme balneoteraapia keskuse, kuhu toome sisse ka teaduse või uuringute osa ja hakkame tegelema meie poolt osutatud ravi mõjude uuringutega nii tervele kui ka natuke vähem tervele inimesele, " selgitas Vello Saar.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: