Donbassis langes kaks Ukraina valitsusväelast, mürsud tabavad ka inimeste elurajoone ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ATO staabi Facebooki leht

Möödunud ööpäeva jooksul langes Donbassi konfliktipiirkonnas, Donetski oblasti Artemivski rajoonis kaks Ukraina valitsusväelast.

Juhtunust andis Kiievis toimunud pressibriifingul ülevaate presidendi administratsiooni terrorismivastase operatsiooni (ATO) pressiesindaja Oleksandr Motuzjanik, vahendas Unian.

"Möödunud ööpäeval langes sõjategevuse tagajärjel kaks Ukraina sõjaväelast. See leidis aset Maiorske lähistel. Ööpäeva jooksul keegi haavata ei saanud," selgitas Motuzjanik.

Pressiesindaja sõnul oli üks langenutest Ukraina sõdur, kes sai palju haavu, kui vastased granaadiheitjast tulistasid, teine aga politseikapten, kes üritas eluga riskides päästa tsiviilelanikke, kelle auto oli Kremli-meelsete tule alla jäänud.

Tsiviilelanike autos olnud naine sai juhtunu käigus haavata. Valitsusvägede hinnangul oleksid tagajärjed tsiviilelanike jaoks olnud veel tõsisemad, kui politseikapten poleks õigel ajal reageerinud.

Lähedal asuvas Zaitseve asulas aga tulistavad Vene-meelsed jõud tsiviilelanike elurajoone. ATO staap avaldas sotsiaalmeedias ka foto, kuidas üks mürsk oli langenud laste mänguväljakule.

Kokku tulistati möödunud ööpäeval valitsusvägede positsioone 28 korral. Vastase poolt kasutati nii käsitulirelvi, suurekaliibrilisi kuulipildujaid, granaadiheitjaid, miinipildujaid ja tankikahurit. Viimane ei tohiks vastavalt relvarahuleppele üldse rindejoone lähedal asuda.

Nn separatistid aga väidavad, et relvarahu rikuvad ja tsiviilelanikke tulistavad hoopis Ukraina väed.

Uudisele lisatud videos on eksimus ning "Aktuaalne kaamera" palub vabandust: 

Meie eilse lühiuudise graafikas oli piinlik viga. Krimm oli selles halli värviga, nagu ka Venemaa, Moldova, Rumeenia ja...

Posted by Aktuaalne Kaamera on Monday, January 11, 2016

Laste mänguväljak Zaitseve asulas Popova tänaval (ATO staabi foto)

Olukord Ida-Ukrainas 10. jaanuari seisuga. Suuremas formaadis kaarti saab vaadata SIIT.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: