Kasari jõel uppus kalastama läinud mees

Foto: ERR

Ööpimeduses kaaslastest irdunud 66-aastane mees vajus läbi vaid kolme sentimeetri paksuse jõejää.

Sõpradega jõejääle kalastama läinud mees eraldus seltskonnast mööda jõekallast öösel kella 3 paiku. Peale seda kaaslastel temaga enam ühendust saada ei õnnestunud. Kalastajad otsisid kadunud kaaslast hommikuni, kuid otsingud tulemusi ei andnud. Kell 8.39 teatati juhtunust häirekeskusse.

Mehe otsingutesse olid kaasatud Haapsalu politseijaoskonna merepäästepatrull ja vabatahtlikud.

Politseinikud leidsid kadunud mehe isiklikud asjad jäält kell 11.10. Veidi hiljem tuvastati koht, kus mees läbi jää oli vajunud. Surnukeha jääst vabastamiseks kaasati Lihula päästekomando. Sündmuskohal käinud ametnike sõnul oli õnnetuspaigas jää paksus kohati vaid 3 cm.

Veekogudel kalastamine võib olla ohtlik ka paukuva pakasega

Politseinikud ja päästjad tuletavad inimestele meelde, et veekogudel kalastamine võib teatud piirkondades olla äärmiselt ohtlik, sest ka selliste külmade ilmadega ei lase pidevalt liikuv vesi korralikul jääkattel tekkida ning on suur oht läbi jää külma vette kukkuda.

"Praeguse ilmaga vette kukkumine halvab kiiresti inimese liikumise ning kiire abita on tagajärjed traagilised. Kalastamas, kuid ka niisama veekogude lähedal uudistamas tuleb käia kindlasti äärmiselt ettevaatlikult," märgib Lääne päästekeskuse pressiesindaja Rain Põllu.

"Ma tahaks panna inimestele südamele, et jääolud on väga muutlikud. Seal sündmuskohal oli jää kolme sentimeetri paksune kõigest. Nii, et tasub olla väga ettevaatlik ja mitu korda mõelda enne kui jääle minna," rõhutas Haapsalu politseijaoskonna välijuht Indrek Pall "Aktuaalsele kaamerale".

Toimetaja: Rain Kooli, Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: