Tambre pühapäevatarvitajatest: me ei taha kedagi karistada ({{commentsTotal}})

Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Põhja prefektuuri kiriminaalbüroo juht Urmet Tambre ütles, et politsei eesmärk narkootikumide pühapäevatarvitajatele sms-i saates ei ole kedagi karistada, vaid teavitada, et nad tegelevad ebaseadusliku tegevusega.

"Diilereid me üldjuhul teame, selles ei olegi probleem. Peame aastas kinni üle kolmesaja diileri. Meie eesmärk pole kindlasti kõiki, kes diilerist allpool on, karistama hakata ja me loodame inimeste mõistvale suhtumisele. Meie soov ei ole kindlasti, et Eestis oleks palju väärteo- või kriminaalkorras karistatuid," ütles Tambre Vikerraadio saates "Uudis +".

Ta selgitas, et eesmärk on lõhkuda ahel diileri ja tarvitaja vahel. "Et need, kes diileri numbrit ei tea, seda kunagi ka teada ei saaks. Me loodame selle peale, et need vahelülid, olgu seal viis või kümme inimest vahel, et keegi neist mõtleb ümber ja ütleb sõbrale, et tead, ma ei anna sulle telefoninumbrit või ma ei hangi sulle ainet. /.../ Et inimene saaks aru, et ta paneb toime kuriteo, kui ta oma sõbrale narkootikume läbi tuttavate hangib."

Pühapäevatarvitajateks nimetas Tambri inimesi, kes igapäevaselt narkootikume ei tarvita. "Me räägime pidulistest, olgu ta siis kuus korra või nädalas korra. Kõik need inimesed, kes nädalavahetusel lõbutsemisel kasutavad erinevaid aineid," sõnas ta.

Tambre rääkis, et viimased operatsioonid, näiteks ühes ööklubis käik, näitas seda, et inimesed ei teadnudki, et nad narkootikume edasi andes panevad toime kuriteo. "Meie eesmärk on, et inimesed seda teadvustavad."

Väikeses koguses narkootilise aine omamine ja tarvitamine on Eestis väärtegu. "See ei ole küll kriminaliseeritud, kuid karistada saab selle teo eest ikkagi," lisas Tambre.

Saatejuht Lauri Hussar küsis Tambrelt, kas politsei töö selles osas jääb ka kuidagi seadusandluse taha või on sellega asjad korras.

"Veel on asju, mida me peame analüüsima, et saada kõikidele küsimustele vastused. Andmekaitseinspektsiooni käest peame veel saama mõned vastused," vastas Tambre.

Võimalikust mõnede narkootikumide legaliseerimisest rääkides ütles Tambre, et see tooks hinna alla, aga probleemi ei lahendaks.

"Illegaalsed müügikohad jääksid, hind langeks, aga see ei lahendaks probleemi," arvas Tambre.

Tambre märkis, et politsei loodab SMS-kampaania käivitada selle aasta jooksul.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: