Lego pole enam huvitatud, mida nende klotsidega tehakse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Legomäng.
Legomäng. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Lego teatas teisipäeval, et ei küsi enam klotside hulgiostjatelt, milleks nad neid kasutavad. Otsuse ajendiks oli juhtum, kus ettevõte keeldus Hiina kunstnikule klotside müümisest, sest ta tahtis neid kasutada poliitilise avalduse tegemiseks.

BBC kirjutab, et selle aasta jaanuarist kehtima hakanud uue poliitika järgi palub Lego hulgiostjatel tagada, et nad teeksid oma projektide avalikul näitamisel üheselt selgeks, et ettevõte ei ole nendega tehtavate seisukohtadega seotud ja ei toeta neid.

Lego kaitses oma senist poliitikat sellega, et nende eesmärk on inspireerida lapsi loomingulise mängu kaudu, mitte toetada isikute konkreetseid agendasid või organisatsioone.

Muudatust põhjendas Lego sellega, et senised põhimõtted tekitasid arusaamatusi või neid peeti vastuoluliseks.

Hiina kunstnik Ai Weiwei süüdistas Legot tsensuuris ja diskrimineerimises, kui ettevõte keeldus eelmise aasta oktoobris talle klotse müümast.

Weiwei pidi klotside saamiseks korraldama erinevates linnades korjanduse ja tegi saadud klotsidest kunstiteoste sarja, kommentaarina sõnavabadusele ja poliitilisele kunstile.

Ai Weiwei on üks maailma juhtivaid kaasaegseid kunstnikke, kes on tuntud oma kriitilise suhtumise poolest Hiina valitsusse.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: