Juhan Parts: Eesti majandusareng on saavutanud oma praeguse lae ({{commentsTotal}})

Endine pea- ja majandusminister, riigikogu liige Juhan Parts (IRL) leiab, et Eesti on sisuliselt ammendanud oma praeguse majandusarengupotentsiaali ning läinud paari aastakümne suhteliselt kiire areng on asendunud vindumisega.

ETV saates “Foorum” oma erakonda esindanud Parts tegi mitmel korral selgeks, et tal on raske mõista ettevõtjate kriitikat valitsuse aadressil.

“Ettevõtjate rahulolematus, see hapukurgimeeleolu, on üks suurimaid pidureid majandusele,” märkis ta muu hulgas.

“Me peame ühiskonnana adekvaatselt vaatama, kuhu me oleme jõudnud. Tegelikult on see, kuhu me oleme 20 aastaga jõudnud, täielik ime. Kui vaatame kogu majanduse välja, siis me olemegi tipu lähedal!” deklareeris Parts saates.

Ta täpsustas, et Eestis tekitab tihtipeale rahulolematust see, et meie riik ei ole majandusarengult ikka veel Soome või Rootsi tasemel ega paista neile ka lähemale jõudvat. Edasiminek maailma majanduste “kõrgliigasse” nõuab aga ettevõtete ning koolide ja ülikoolide panust, riigi kritiseerimine selles küsimuses on tema hinnangul viljatu tegevus.

"Me peame endale aru andma, et meie unistus nende majanduste näol on palju keerukam. Lihtsalt niisama me nende tasemel ei jõua," märkis Parts.

“See lõhe [Eesti ning Põhjamaade vahel] enam ei vähene. Siin pole väga palju mõtet riigile õlgadele panna, siin vaja kõigi panust. /-/ Võti on ettevõtjate võimekuses – kas nad suudavad vedada meid [majanduse] kõrgliigasse selliselt, nagu me tahame. Teine oluline figuur on akadeemia (kõrgharidussektor -toim).”

Toimetaja: Rain KooliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: