Jakarta rünnakute eest võttis vastutuse ISIS

Foto: Reuters/Scanpix

Äärmusrühmitus ISIS võttis ametlikult vastutuse täna Jakartas toimunud rünnakutelaine eest.

Jakarta kesklinnas toimunud pommiplahvatuste ja tulistamiste tagajärjel hukkus kokku 7 inimest, kellest viis olid võimude kinnitusel ründajad, vahendas Reuters.

ISIS-e teates väidetakse, et nende rünnak tappis 15 inimest.

Indoneesia õiguskaitseorganid olid juba varem teatanud, et kahtlustavad sündmustes ISIS-t. Samuti levisid väited ISIS-e seotuse kohta islamiäärmuslaste sotsiaalmeedias.

Õiguskaitseorganitel kulus kolm tundi, et olukord kesklinnas Sarinah' kaubamaja lähistel kontrolli alla saada. Osa plahvatusi oli korraldatud enesetaputerroristide poolt, teised ründajad aga asusid võimuesindajatega tulevahetusse. Kokku olevat ründajaid olnud seitse - viis hukkus ja kaks võeti vahi alla.

Lisaks sai surma üks politseinik ja üks Kanada kodanik. Vigastatuid on umbes 20, nende seas on ka Alžeeria, Austria, Saksamaa ja Hollandi kodanikke. Indoneesia võimude andmeil on üks haavatutest ÜRO keskkonnaprogrammis töötav Hollandi kodanik, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Jakarta politseiülema arvates on rünnaku korraldajaks Indoneesiast pärit ISIS-e võitleja Bahrun Naim, kes elavat praegu Süürias, ISIS-e käes olevas Raqqa linnas.

Tegemist on esimese korraga, kui kõige suurema rahvaarvuga islamisusulises riigis toimub niivõrd ulatuslik ISIS-e rünnak.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: