Riigiprokuratuur: Savisaarele esitatud kahtlustuse sisu pole muutunud ({{commentsTotal}})

Edgar Savisaar
Edgar Savisaar Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Riigiprokuratuuri kinnitusel pole kriminaaluurimise all oleva Keskerakonna esimehe ja linnapea ametist kõrvaldatud Edgar Savisaare kahtlustuse sisu muutunud ning teda kahtlustatakse endiselt neljas altkäemaksu võtmise episoodis.

Riigiprokuratruuri pressiesindaja Ilmar Kahro ütles ERR-i uudisteportaalile, et Savisaarele on esitatud praegu kahtlustus kriminaalasjas, mis alustati 2014. aastal ning mis sai avalikuks veidi vähem kui nelja kuu eest.

"Enne, kui selles kriminaalasjas esitatakse süüdistus, võtab prokuratuur seisukoha, kas Edgar Savisaarele on alust ette heita veel tegusid, mida praeguses kahtlustuses ei kajastu," märkis Kahro.

Kahro sõnul oleks praegu ennatlik vastata küsimusele, kas süüdistuse esitamise ajaks ühendatakse altkäemaksu võtmise kriminaalasjaga veel mõni käimasolevatest uurimistest, viidates täna Savisaare kaitsjate avalikustatud infole veel ühest käiviatud kriminaaluurimisest.

Savisaare kaitsjad Üllar Talviste ja Oliver Nääs rääkisid Eesti Päevalehele, et Savisaare tuludes selguse saamiseks on samuti käivitatud kriminaaluurimine.

"Prokuratuur mõistab käimasoleva kriminaalasja olulisust ja põhjendatud avalikku huvi ning teeme kõik endast oleneva, et jõuda süüdistuseni nii kiiresti kui võimalik, samal ajal menetluse kvaliteedis järeleandmisi tegemata," kinnitas Kahro.

Kriminaalasjas esitatud kahtlustused

Riigiprokuratuur kahtlustab Savisaart korduvas altkäemaksu võtmises ning talle altkäemaksu andmises kahtlustatakse ärimees Alexander Kofkinit, Porto Franco OÜ suuromanikku Hillar Tederit, ehituskontserni Rand & Tuulberg suuromanikku Aivar Tuulbergi ja Silikaat Grupi omanikku Vello Kunmani.

Endine tipp-poliitik ja praegune Silikaat Grupi nõunik Villu Reiljan on kahtlustatav Savisaarele altkäemaksu andmise vahendamises ja Tallinna linnavolikogu esimeest Kalev Kallot kahtlustatakse kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: