Fotod ja video: Burkina Fasos rünnati hotelli, hukkus vähemalt 29 inimest

{{1452927699000 | amCalendar}}

Eile õhtul ründasid relvastatud islamistid Burkina Faso pealinnas Ouagadougous diplomaatide ja Lääne kodanike seas populaarset hotelli. Hukkus vähemalt 29 inimest, kümned said vigastada ja paljud võeti pantvangi. Kokku vabastati 126 inimest. Tulevahetus julgeolekujõudude ja terroristide vahel kestis hommikuni.

Kesklinnas asuv hotell nimega Splendid ning üle tee asuv kohvik The Cappuccino, mida rünnati, on populaarsed ÜRO personali ja Lääne kodanike seas. Esmalt kostis hotellist tulistamist ja plahvatusi, hotelli ees süüdati auto, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pantvangide vabastamise operatsioonis osalesid Burkina Faso, Prantsusmaa ja Ameerika Ühendriikide sõdurid. Enne vabastamist toimus hotelli juures mitu tundi kestnud vastasseis julgeolekujõudude ja terroristide vahel.

"Eile õhtul kuulsime tulistamist ja põgenesime teisele korrusele. Mehed tulid relvadega ja tulistasid. Kõik toimus meile väga lähedal. Olime üleval kella seitsmeni hommikul.Tulistamine kestis kogu öö. Õnneks tuli armee meile appi, muidu oleksime sinna jäänudki," rääkis toimunust rünnatud hotelli teenindaja.

Rünnakut pealt näinud Mariette Kineou kirjeldas juhtunut nii: "Nad hakkasid tulistama ja kõik heitsid põrandale pikali. Nagu sa oma pead tõstsid, tulistasid nad sind. Nad tulid isegi sind katsuma, et kas sa ikka oled surnud. Nagu sa näitasid elumärke, lasti sulle kuul pähe."

Burkina Faso siseminister Simon Compaore ütles, et hukkunute seas on 18 erineva rahvuse esindajaid. Vastutuse rünnaku eest võttis al Qaeda Põhja-Aafrika haru Islami Magribi Al-Qaeda.

Julgeolekujõudude teatel tapsid nad neli pühasõdalast, kellest kaks olid naised. Arvatakse, et ründajaid oli kuus või seitse ning nad olid end külastajatena sisse seadnud samas hotellis.

Lääne-Aafrikas asuv Burkina Faso on endine Prantsusmaa koloonia. Vaene riik, mis sõltub suuresti välisabist. Islamiusku on sealsest rahvast 25 %, kaks kolmandikku järgib traditsioonilisi uskumusi. Möödunud aastal viis riigipööre võimult mehe, kes oli Burkina Fasot juhtinud 27 aastat. Hiljuti toimusid esimesed presidendivalimised.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Astrid Kannel, Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: