Tallinna Vee kodulehel näeb reaalajas veekatkestuste infot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR

AS Tallinna Vesi näitab oma kodulehel operatiivselt infot kõigi hetkel töös olevate veeavariide kohta, välja on toodud katkestusest mõjutatud majad ning vee sulgemise ajaline kestus.

AS Tallinna Vesi tootmisdirektori Aleksandr Timofejevi sõnul on väga oluline, et info veekatkestusest jõuaks inimesteni nii kiiresti kui võimalik.

Vee- ja kanalisatsiooniteenuse eripäraks, võrreldes näiteks elektrienergia, või telekommunikatsiooniga on keeruka infrastruktuuri tõttu sõlmitav kinnistupõhine leping.
"See tähendab, et isegi kui tahaksime veeavariist kiiresti teavitada kõiki elanikke, puuduvad meil need kontaktid. Info veeavariist jõuab näiteks korteriühistu esimehele ning tema kohustus oleks teavitada ka elanikke. Paraku see info ei jõua elanikeni alati õigel ajal,“ märkis Timofejev.

Veeavariide põhjused võivad olla väga erinevad - hüdraulilised löögid, mehaanilised vigastused (näiteks ehitustegevuse käigus). Samuti võib veevõrgu hermeetilisus kaduda metalli korrosiooni ning tugevuse kaotuse põhjusel.

Kõige sagedasemaks põhjuseks, mis on suuresti tingitud meie kliimast, on temperatuuri muudatustest tingitud torustiku lõhkemised. Maapind on pidevas silmale märkamatus liikumises.

See avaldab jõudusid ka maapinnas asuvale torustikule. Temperatuuri muutumisel need liikumised ja torudele mõjuvad jõud suurenevad ning torud lõhkevad. Näiteks külma talvega võib pahatihti maapind külmuda enam kui kahe meetri sügavuseni.

Timofejevi sõnul on suurema läbimõõduga torulõikudele projekteeritud ning paigaldatud kompensaatorid, et vähendada torude vastuvõtlikkust temperatuuri muudatustele. Kompensaatorid tõstavad toru vastupidavust toru pikkuse muutusele, mis on tingitud toru materjali temperatuuri muutusest.

"Kahjuks ei välista see aga alati veeavariide toimumist ning meie kliimas on need siiski igapäevase töö lahutamatu osa,“ lisas Timofejev.

Avariiliste katkestuste info leiab siit: http://www.tallinnavesi.ee/et/katkestuste-info

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: