Hollande kuulutas välja majandusliku hädaolukorra

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tööotsijad Nice'is. Autor/allikas: Eric Gaillard/Reuters/Scanpix

Prantsusmaa president Francois Hollande avalikustas meetmed, millega võidelda "majandusliku hädaolukorra" vastu.

Hollande, kes on viimase aja kõige ebapopulaarsem Prantsusmaa president, on lubanud, et ei kandideeri 2017. aastal teiseks ametiajaks, kui ta ei suuda riigi krooniliselt kõrget töötust vähendada, vahendas France24.com.

Alates 2012. aastast, mil Hollande ametisse astus, on töötus kasvanud 650 000 võrra ning nüüd on Prantsusmaal 3,57 miljonit inimest, kellel pole mingit töökohta, ja töötuse määr veidi üle 10 protsendi.

Iga-aastasel kohtumisel äriliidritega, käis Hollande välja 2 miljardi eurose mahuga plaani, mis sisaldab massiivset õppeprogrammi ja raha jagamist ettevõtetele, kes palkavad uusi töötajaid. Tema sõnul on need meetmed piisavad Prantsusmaa "majandusliku hädaolukorraga" võitlemiseks.

Väikese ja keskmise suurusega ettevõtted saavad kuni 2000 eurot iga uue töötaja kohta, kelle palk on kuni 1,3 korda kõrgem kui miinimumpalk.

Samuti kuulutas ta välja kutsekoolitused prioriteetsetes valdkondades nagu IT ja keskkond, mida pakutakse 500 000 pikaajalisele töötule. Kriitikute sõnul aitab see vaid kunstlikult, kuna muudab lihtsalt tööotsijate staatuse "töötust" "koolitusel osalevaks".

Kriitikud märkisid ka, et president ei muuda märkimisväärselt Prantsuse tööseaduseid ning ei vähendada kõrgeid makse ja uute töötajate palkamisega seotud kulusid.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: