Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vaimulik: Saksamaa põgenikekeskustes toimub süstemaatiline kristlaste tagakiusamine

Varjupaigataotlejate keskuse telk käesoleval suvel Saksamaal Frankfurti lähistel
Varjupaigataotlejate keskuse telk käesoleval suvel Saksamaal Frankfurti lähistel Autor/allikas: Kai Pfaffenbach/Reuters/Scanpix

Saksamaa õigeusuvaimulik hoiatab oma valitsusele saadetud avalikus kirjas, et kristlastest põgenikud peavad Saksamaa varjupaigataotlejate keskustes taluma regulaarset tagakiusamist ja vägivalda.

Iguumen Daniil, kes juhib Gotschendorfis asuvat Püha Georgi kloostrit, kirjeldab, kuidas Süüriast, Eritreast ja teistest riikidest pärit kristlased peavad Saksa põgenikekeskustes taluma alandamist, ahistamist ja vägivalda, mida korraldavad nende islamiusulised naabrid, vahendas väljaanne Christian Today.

"Juhtumeid, mille käigus alandamine läheb üle kehavigastuste tekitamiseks ja tapmisähvardusteks, esineb pidevalt," nentis ta.

Eriti suures ohus on inimesed, kes on vahetanud islamiusu kristluse vastu. Paljud sellised põgenikud magavad oma turvalisuse huvides keskustest väljas.

"Paljud Lähis-Idast tulnud kristlased kannatavad niivõrd tõsise tagakiusamise all, et nad tahavad koju tagasi minna, sest nende olukord seal tundub olevat parem Saksamaa põgenikekeskuste tingimustest," kirjutas vaimulik.

Iguumen Daniil kutsub Saksa politseid üles põgenikekeskuste igapäevaellu sekkuma ja kaitsma ohus olevaid vähemusi nagu kristlased ja jeziidid. Vaimuliku arvates tuleb tagada, et Saksa põgenikeskustes kehtiksid ka Saksa seadused. Senikaua, kui seda aga tagada ei saa, tuleks kristlastest põgenikke moslemitest eraldi majutada.

Sarnaseid hoiatusi ja üleskutseid on viimastel kuudel teinud mitmete kristlike konfessioonide esindajad.

Eriti märkimisväärne asjaolu on ka see, et mõnel juhul pole kristlastest põgenike tagakiusajateks mitte ainult teised põgenikud - näiteks ajalehe Die Welt andmetel on kristlaste ahistamises ja ründamises osalenud mõnikord ka keskuste moslemitest personal.

Olukorda Saksamaa põgenikekeskustes on varem kritiseeritud ka seetõttu, et keskustes pole tagatud naissoost põgenike turvalisus ning sisuliselt käib seal pidev seksuaalne ahistamine, mis viib sageli ka vägistamisteni.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: