Renault kutsub tagasi üle 15 000 auto

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Renault' tehas Aubergenville'is Autor/allikas: Jacky Naegelen/Reuters/Scanpix

Prantsuse autotootja Renault kutsub tagasi rohkem kui 15 000 uut autot, et kontrollida nende mootoreid ja veenduda, et sõidukite heitgaasikogused vastavad normidele.

Ettevõte astus sammu pärast seda, kui testitulemused näitasid, et mõnede Renault' autode puhul olid heitgaasikoguste emissioonid liiga kõrged, vahendas BBC.

Eelmisel nädalal tegi Prantsusmaa pettustevastase amet (DGCCRF) läbiotsimisi kolmes Renault' üksuses.

Läbiotsimiste tagajärjel tabas miljardite eurode suurune löök ka Renault' väärtust aktsiaturgudel, sest investorid hakkasid kartma, et tegu on Volkswageni skandaalile sarnaneva juhtumiga.

Renault' on lubanud ellu viia tehnilise plaani, mille abil oma sõidukite heitgaasikogused normidega vastavusse viia. Müügijuht Thierry Koskas rõhutas tänasel pressikonverentsil, et Renault pole kedagi petnud ega kasutanud mingit petutarkvara või muid sarnaseid vahendeid.

Prantsusmaa keskkonna- ja energeetikaminister Ségolène Royal selgitas, et Renault on võtnud kohustuse kutsuda tagasi rohkem kui 15 000 sõidukit, et nende filtreerimissüsteem üle kontrollida.

Ministri sõnul on senised testid lähtunud reaalsetest sõiduoludest, mis võib tähendada seda, et laboritingimustes võivad Renault' näitajad palju madalamad olla.

Royal lisas, et Renault pole ainus Prantsuse autotootja, kes on rikkunud heitgaasiemissioonide nõudeid, kuid ühtegi firmat ta veel ei nimetanud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: