Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EELK diakooniatöö juht: soovime aidata kristlastest pagulasi, sest ühiste väärtuste korral on lõimumine tulemuslikum

Foto: Postimees/Scanpix

Rändekriisi lahendamine võiks olla Eesti ühiskonda liitev eesmärk, leiti Nelijärvel alanud Eesti Evangeelse Luteri Kiriku vaimulike kahepäevasel konverentsil. Luteri kirik tahab rändekriisi lahendamisel olla riigile hea partner, ettevalmistusi on tehtud kuni 20 kristliku taustaga sõjapõgenike perekonna vastuvõtuks.

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) mured on sarnased riigi ja rahva probleemidega - inimesed liiguvad maalt linna ning Eestist välja, ja kuna kirik peab teenima oma inimesi, tuleb avada kogudusi või rajada uusi kirikuid sinna, kuhu inimesed on liikunud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Rändeteemaatika teine tahk on peapiiskop Urmas Viilma sõnul seotud Eestisse saabuvate sõjapõgenike vastuvõtmise ja aitamisega. Luteri kirik tahab selles küsimuses olla riigile hea partner.

"Meil on valmisolek umbes 20 perekonna vastuvõtmiseks Eesti luteri koguduste abil ja ka teiste konfessioonide kogudused on abi andmas," rääkis peapiiskop.

EELK diakooniatöö juht Avo Üprus lisas, et luterlik kirik on selgelt sõnastanud, et on esialgu soovitakse pakkuda abikätt usukaaslastele. Üprus märkis, et seda seisukohta on toetanud ka kirikute nõukogu.

"See ei ole kindlasti diskrimineeriv teiste suhtes, sest me lähtume sellest, et ühiste väärtuste olemasolu korral on integratsioon lihtsalt tulemuslikum," sõnas Üprus.

Urmas Viilma hinnangul on Eesti ühiskond praegu liiga harali ega suuda koonduda ühiste eesmärkide alla. Samas on need eesmärgid täiesti olemas. "Eesti ühiskonda võiks liita rändekriis ühine lahendamine," sõnas Viilma.

EELK-l on sõprussidemed läbi luterliku maailmaliidu mitmete kirikutega Euroopas ja mujal maailmas. "Me saame kasutada ka nende praktikat ja jätta kõrvale selle, kus nemad võib-olla on vigu teinud ja võtta nende praktikast parima osa," rääkis peapiiskop.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: