TEA kirjastus loodab pankrotist saneerimise abil pääseda

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
TEA Kirjastus Autor/allikas: Postimees/Scanpix

TEA kirjastus esitas täna kohtule saneerimisavalduse, et taastada ettevõtte maksevõime ja jätkata tegevust, sest vastasel korral ootab ees pankrot.

Ettevõte on tööandjaks ligi 130 inimesele, kellest üle 60 töötab põhikohaga, ülejäänud muudel lepingulistel alustel.

Kirjastuse saneerimisvajadus tuleneb ettevõtte teatel mitme halva asjaolu kokkulangemisest: „TEA entsüklopeedia“ ilmumahakkamisele 2008. aasta sügisel järgnes kohe pöördumatu majanduskriis, mis viis juba 2009. aasta alguses ka Eesti raamatuturu kiiresse langusesse.

Selle tõttu jäi entsüklopeedia ettetellijate arv prognoositust oluliselt väiksemaks. Kirjastus märgib, et samaaegselt toimus ka interneti senisest suurem pealetung, mis viis alla ka sõnaraamatute, vestmike ja keeleõpikute käibe. Kahanes ka keeleõpikute eksport. Raamatute käibemaksu tõus mõjutab „TEA entsüklopeedia“ väljaandmist tänini, sest lisakulud jäid kirjastaja kanda.

Ettevõtte saneerimine aitab ettevõttel vältida pankrotimenetlust ja likvideerimist. Saneerimine on mõeldud eelkõige ettevõtetele, mille tegevust võiksid ümberkorraldused – uued hankevõimalused, töötajate vähendamine, uute turgude leidmine – päästa.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: