Tallinna transpordikool ühineb tööstushariduskeskusega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna transpordikool on Eesti üks vanemaid kutseõppeasutusi.
Tallinna transpordikool on Eesti üks vanemaid kutseõppeasutusi. Autor/allikas: Lohusalu/Wikimedia Commons

Tallinna transpordikool peab õpilaste vähesuse tõttu tulevast liituma õppeaastast Tallinna tööstushariduskeskusega.

Haridusminister Jürgen Ligi allkirjastas üleeile käskkirja, millega liidab transpordikooli tööstushariduskeskusega, vahendab Postimees.

Kooli sulgemise otsus ei meeldinud aga transpordikooli vilistlastele, kes saatsid täna ministeeriumile ühispöördumise, milles palutakse sulgemise otsus üle vaadata.

"Selles õppeasutuses said kõik õpilased, nii endised kui ka praegused, saavad praegu ja hakkavad saama teadmisi väga heal tasemel, mis aitavad neil edaspidi elus hakkama saada! Kõrge tasemega õppejõud võivad jääda töökohast ilma, mis paneb meid, nii kõiki õpilasi kui ka õppejõudusid, väga muretsema," seisab pöördumises.

Muutused ei ole meelepärased ka paljudele transpordikooli õppuritele - kesklinna on mugav kooli käia ja ebakindel on uue kooli õppekvaliteet.

Üle-eelmisel nädalal selgitas haridusministeeriumi kutseharidusosakonna juhataja Helen Põllo, et kõik õpilased saavad minna üle tööstushariduskeskusesse, seal oma õpingud lõpetada. Samuti läheb uude kooli üle ka kogu kollektiiv. "Ja otse loomulikult, aja möödudes on võimalikud teatud muutused, aga seda me täna ei oska ette prognoosida," rääkis Põllo.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: