Ilves: paljudel riikidel on suur nälg Eesti e-lahenduste järele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Kui Maailma majandusfoorumil Šveitsis Davosis arutlevad maailma majanduse ja poliitika tippjuhid, kuidas lahendada pagulaskriisi, Ukrainas ja Lähis-Idas toimuvaid konflikte ning otsivad viise, kuidas aidata kaasa majanduskasvule, siis on tehnoloogia ettevõtete esindajad ja riigipead üha enam mures ka küberturvalisuse pärast.

Põgenike teemast rääkides ütles Davosis viibiv president Toomas Hendrik Ilves "Aktuaalsele kaamerale", et tema hinnangul tuleks esmalt tugevdada Euroopa välispiire ja tegeleda probleemidega kohtades, kust põgenikud tulevad.

Samas paneb maailma ettevõtjaid paneb muretsema ka küberjulgeolek ning kübervarguste olemasolu. Need probleemid on Ilvese sõnul teadvustavad netifirmad üha enam küberruumi riske.

"Ühelt poolt on suured ohud, kuid teisalt on neile riskidele tehnoloogilised lahendused, mis aga vajavad poliitilist kinnitust," selgitas president Ilves.

Samas valitseb Ilvese hinnangul küberturvalisuse teemal teadmatus, kuna eelmisel aastal peetud Davosi majandusfoorumi ajal polnud veel pöördelisi sündmusi toimunud.

"Näiteks Sony vastu tehtud rünnak oli teadaolevalt kõige suurem küberrünnak, mis oli tehtud eraettevõtte vastu. Teine märgiline rünnak tehti USA valitsuse personali andmebaasi vastu, mille käigus varastati kõigi kunagi USA administratsiooni heaks töötanud inimeste andmed," rääkis Ilves, kes märkis, et Eesti andmebaaside puhul oleks selliste rünnakute korraldamine pea võimatu.

Presidendi sõnul on suur nälg nende lahenduste järgi, mida Eesti on rakendanud. "Mitte ainult arengumaad vaid ka päris kaugele arenenud riigid on endiselt äärmiselt huvitatud meie lahendustest," sõnas Ilves.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: