EKRE vaidlustab kooseluseaduse rakendusaktide lugemise tõttu riigikogu käesoleva nädala päevakorra ({{commentsTotal}})

{{1453699061000 | amCalendar}}

Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni esimees Martin Helme tahab vaidlustada riigikogu algava nädala päevakorra, kuna tema hinnangul pole õiguskomisjon teinud ettepanekut kooseluseaduse rakendusaktide teise lugemise lõpetamiseks.

Riigikogu juhatuse kinnitatud päevakorra järgi peaks suures saalis sel nädalal kooseluseaduse rakendusakte arutatama nii teisel kui ka kolmandal lugemisel, vahendasid ERR-i teleuudised.

"Kergitasin kulme, kui nägin, et juhatus oli pannud kolmanda lugemise juba järgmise nädala neljapäevale," sõnas Helme.

Saadiku sõnul ei kummastanud teda riigikogu selle nädala päevakord teda mitte ainult seetõttu, et EKRE fraktsioon kavatseb kasutada kooseluseaduse rakendusaktide arutamisel venitamistaktikat, mistõttu ei saaks Helme väitel rakendussätete teist lugemist mingi trikiga neljapäeval lõpetada, vaid ka selle pärast, et õiguskomisjonis pole tehtud otsust teise lugemise lõpetamiseks.

"Asi on selles, et kui komisjon teist lugemist ei lõpeta, läheb eelnõu pärast praeguse portsu parandusettepanekute läbihääletamist komisjoni tagasi. See omakorda tähendab, et me saame teha uue ringi parandusettepanekuid ja oh sa poiss, kus me neid siis jälle teeks!" selgitas Helme.

Teise lugemise käigus hakatakse läbi hääletama sadu parandusettepanekuid. Helme hinnangul pole aga õiguskomisjonis tehtud otsust teise lugemise lõpetamiseks.

Õiguskomisjoni esimehe sotsiaaldemokraat Heljo Pikhofi sõnul tegi komisjon menetlusotsused juba 14. detsembril, kus otsustati nii teise kui ka kolmanda lugemise ajad. Samas väidab Helme, et komisjoni istungi protokolli võltsiti.

"Kavatseme esmaspäeval päevakorra kinnitamise eel selle teema väga tõsiselt tõstatada, sest sellisel kujul ei saa päevakorda kinnitada, kolmandat lugemist pole võimalik praegu reegleid rikkumata päevakorda üldse panna," leidis EKRE saadik Martin Helme.

Riigikogu pressiesindaja sõnul saab EKRE fraktsioon käesoleva nädala päevakorra vaidlustada täna kell 15.00 algaval riigikogu täiskogu istungil. Kuid kui vähemalt üks riigikogu fraktsioon pole EKRE protestiga nõus ei hääleta saadikud mitte päevakorra vaidlustamise üle, vaid päevakord läheb uuesti täiskogu poolt kinnitamisele.

Päevakorra kinnitamiseks on vaja kohalolevate saadikute enamuse heaks kiitu, mis suure tõenäosusega koalitsioonierakondade saadikute poolt ka antakse.

Toimetaja: Allan RajaveeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: