Kooseluseaduse rakendusaktide teine lugemine lükati edasi

{{1453720467000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Õiguskomisjon lükkas kooseluseaduse rakendusaktide teise lugemise edasi, kuna komisjoni esimehe Heljo Pikhofi sõnul käivad praegu läbirääkimised, et saada kokku sätete vastu võtmiseks vajaliku 51 saadiku poolt hääled.

"Täna otsustasime, et kooseluseaduse rakendusakte sel nädalal suures saalis ei menetleta ja neljapäeval teeb õiguskomisjon koosoleku, kus teemat arutatakse," ütles õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof ERR-i uudisteportaalile.

Tema sõnul on edasi lükkamise põhjuseks see, et praegu soovivad seaduse algatajad saada rakendusaktidele 51 toetushäält, mida on vaja sätete heaks kiitmiseks riigikogu suures saalis. "Läbirääkijad pingutavad selle nimel, et vastavad kokkulepped saaksid sõlmitud," sõnas Pikhof.

Ettepanekut jätta kooseluseaduse rakendusaktide arutelu sellel nädalal riigikogu täiskogu päevakorrast välja toetas komisjonis 6 ja vastu oli sellele 4 liiget, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pikhof ütles, et rohkem oleks vaja aega, et arutada muudatusettepanekuid ja leida kompromissivõimalusi.

Õiguskomisjon arutab kooseluseaduse rakendusakte uuesti neljapäeval.

"Neljapäeval võib-olla jõuame otsustuseni, kuna ta saali läheb, aga igal juhul mitte enne seda, kui meil tuleb nüüd riigikogus töövaba nädal. Igal juhul pärast seda. Neljapäeval võib oodata ka uusi muudatusettepanekuid, aga need lähevad siis juba komisjoni ettepanekutena, mis juba kompromissidena kokku lepitakse," selgitas Pikhof.

EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme süüdistas Pikhofi komisjoni protokollide võltsimises, millega prooviti komisjonis lõpetada rakendusaktide teine lugemine.

"21. jaanuaril, pandi lõpetamise küsimus õiguskomisjonis hääletusele ja see jäi ilma toetuseta: seis oli 5-5 ja kuna hääli oli võrdselt, siis puudus poolthäälte enamus ja seega ei leidnud ettepanek toetust. Riigikogu juhatusele viidati aga lugemise lõpetamise osas siis sellele 14.12 koosoleku protokollile," kirjutas Helme EKRE pressiteates.

Pikhofi väitel on aga Helme süüdistused alusetud, kuna protokolli võltsimine on võimatu. "14. detsembril oli istung ja 17. detsembril saadeti laiali kohtumise protokoll," kinnitas Pikhof.

Kooseluseaduse rakendusaktide menetlemise edasi lükkamist arutas fraktsioonide esimeestest koosnev riigikogu vanemate kogu, kes andis õiguskomisjoni soovile heakskiidu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: