Galerii ja videod: Otepääl hävis tules spaahotell Bernhard

{{1453826252000 | amCalendar}}

Otepääl on tulekahju hävitanud puitkarkassiga spaahotelli Bernhard. Keegi põlengus viga ei saanud, üks päästja hingas sisse suitsu ja pidi haiglas kontrollis käima.

Kahjutuli ulatus hoonest välja juba põlengust teatamise ajal ehk kell 17.14. Kohale saabunud päästjad olid silmitsi tõsiasjaga, et lahtiste leekidega põleb spaahotelli Bernhard kahekorruselise hoone puitkarkassist osa. 

Päästjad kaitsesid süttimise eest lähedal asuvaid elumaju ning hotellihoone katlamajas olevaid kütusemahuteid.

Hotellitöötaja kinnitusel oli maja tulekahju puhkemise ajal tühi ning esialgsetel andmetel inimesed tulekahjus viga ei ole saanud.

Üks Otepää päästja sai päästetöödel põlengusuitsu sisse hingamisest mürgituse ning kiirabi viis mehe tervisekontrolliks haiglasse.

Päästetöödel osalesid päästjad Otepää, Elva, Antsla, ja Tõrva päästekomandost ning kutselistele olid abiks Rõngu vabatahtlikud päästjad. Päästetöid juhtisid Võru ja Tartu vanemoperatiivkorrapidajad.

Tulekahju levik piirati kella 21.30 paiku. Järelkustutustööd kestsid kuni poole kolmeni varahommikul. Päästeameti Lõuna päästekeskuse vanemoperatiivkorrapidaja Andrus Rinne ütles ERR-ile, et hotelli ruumid olid süttimise ajal tühjad ning töötajad olid koduses valves. "Kui põleng avastati olid leegid juba akendest väljas ja tuli levis küllaltki kiiresti mööda hoonet edasi," selgitas Rinne.

Operatiivjuhi sõnul suutsid päästajad ära hoida tule leviku kõrvalhoones asuvale kütusemahutile ning teistele abihoonetele.

Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

 

 

Toimetaja: Allan Rajavee, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: