Varro Vooglaid: Euroopas on tehtud perekonna küsimuses väga palju halbu otsuseid ja meie ei pea neid matkima ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimees Varro Vooglaid ütles kooseluseadusest rääkides, et paljud riigid on teinud perekonnaga seotud küsimustes väga halbu otsuseid ja Eesti ei peaks langetama põhimõttelisi otsuseid selle järgi, kuidas teised on teinud.

Kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmine riigikogus on takerdunud poliitilise kempluse taha. Sama tuline arutelu toimub sel teemal ka ühiskonnas ning kohati tundub, et tegemist on seadusega, mis on olulisem kui kõik muu, vahendas ETV saade "Vabariigi kodanikud".

Euroopas on samasooliste paaridega seotud teemad juba ammu läbi arutatud ning argumendid poolt ja vastu on samad mis Eestiski. Varro Vooglaiu sõnul peab iga ühiskond oma otsused ise langetama.

"Mina ei tahaks elada sellises Eestis, kus langetatakse väga põhimõttelisi otsuseid, mis seonduvad ühiskonnakorraldusega, lähtudes sellest, mida keegi teine on kuskil mujal teinud. Iseseisev riik, tõeliselt vaba ühiskond peab ise olema suuteline jõudma arusaamiseni sellest, mis on õige ja mis hea ja kuidas ühiskonnas asju korraldada. Nii et see, mida teised riigid on teinud, pole eriti oluline," rääkis Vooglaid saates.

Ta lisas, et on ka väga võimalik, et paljud riigid on teinud järjest väga rumalaid otsuseid. "Seda oleme ju Euroopas ennegi näinud 20. sajandi jooksul õige palju kordi, kuidas riigid järjestikku teevad rumalaid otsuseid, mis maksavad väga halvasti kätte," märkis ta.

"Ja kui vaatame praegu Euroopa demograafilist olukorda – ma ei ütle, et see peamine aspekt on, aga see on üks näide –, siis kogu Euroopa ei suuda tegelikult hakkama saada selle probleemiga, et rahvastik vananeb. Meil ei ole inimesi, kes peaks üleval seda vananevat populatsiooni. Ja paljuski on see tingitud just sellest, et perekonna institutsioon, perekonnakultuur on lagunenud ja osaks sellest perekonna lagunemise ja lagundamise protsessist on kahtlemata ka homoseksuaalsete suhete propageerimine, ja selle läbi nii abielu kui ka perekonna institutsiooni tähenduse olemuslik moonutamine," rääkis Vooglaid.

Ta ütles, et tema sihtasutuse sõnum on olnud alati see, et kuna ka Eestis on tõsine demograafiline probleem, siis "selle asemel, et moonutada inimeste teadvuses nägemust sellest, mis on abielu, mis perekond, peaksime vastupidi, tõstma need ideaalid uuesti esile, rõhutama neid igal võimalusel ja kutsuma inimesi üles sellele, et neid ideaale teostada oma elus".

"Nii et kokkuvõtlikult öeldes, ma arvan, et Euroopas on viimasel ajal tehtud ka perekonna küsimuses väga palju väga halbu otsuseid ja meie ei pea neid matkima ja järele tegema," rõhutas ta.

Kooseluseadus on Vooglaiu sõnul olnud algusest peale suunatud ühiskonna alusväärtustega manipuleerimisele.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: