Eesti otsingu- ja päästemeeskond osaleb õppusel Taanis

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
EST-USAR Autor/allikas: Päästeamet

Eesti otsingu- ja päästemeeskond (EST-USAR) sõidab täna pärastlõunal Taani, et osaleda Euroopa Liidu elanikkonna kaitseõppusel.

Õppuse stsenaariumi kohaselt tuleb päästjail tegeleda maavärina tagajärjel kannatada saanud inimeste päästmise ja purustuste likvideerimisega. Õppusel osalemise peamine eesmärk sel korral on anda meeskonna uutele liikmetele võimalus harjutada rahvusvahelist koostööd päästesündmusel ja seeläbi parandada oma valmisolekut siseriiklikuks reageerimiseks varingupääste sündmustele.

Taani suundunud Eesti otsingu- ja päästemeeskonna koosseisus on 40 inimest, nende seas päästjad, meedikud, logistikud, staabitöötajad, IT ekspert ja ka kaks otsingukoera. Meeskonnaga on kaasas ka abitreener ja vaatleja.

Õppus toimub Taani päästeasutuse päästekolledži treeningkeskuses Tinglevis. Lisaks Eesti otsingu ja päästemeeskonnale testivad oma võimekust Austria, Itaalia ja Euroopa Liidu elanikkonna kaitse koordineerimise meeskond ning lisaks tehniline tugi meeskonnale.

Seekordse õppusel osalemise teeb eriliseks asjaolu, et esimest korda osaleb otsingu- ja päästemeeskond õppusel rahvusvaheliselt klassifitseeritud meeskonnana.

Eelmise aasta novembris läbis Eesti otsingu- ja päästemeeskond INSARAG klassifitseerimisharjutuse, mille tulemusena omistati meeskonnale rahvusvaheliselt aktsepteeritud MUSAR (Medium Urban Search and Rescue) sertifikaat. Rahvusvahelises otsingu- ja päästemeeskondade võrgustikus on Eesti meeskonna nimetus EST-USAR.

Õppus kestab 1. veebruarini.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: