Madal kütusehind on toonud Elronile kokkuhoiu, lepingut üle vaatama ei kiirustata ({{commentsTotal}})

Elroni dotatsioonid järgmisel aastal kasvavad.
Elroni dotatsioonid järgmisel aastal kasvavad. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Viimase poolaasta põhjal on riigiettevõttel Elron kulunud elektrile ja diislikütusele 28% ehk 0,9 miljonit eurot prognoositust vähem, samas on infrastruktuuri tasu makstud arvatust rohkem.

Riigiettevõte peab majandusministeeriumile andma kaks korda aastas ülevaate tegelikest kütusekuludest ning esitama vajadusel palve kompenseerida kütusekulu täiendavalt.

2015. aasta teisel poolaastal oli Elroni elektrikulu hoopis ligi 91 600 eurot planeeritust väiksem ja diislikulu koguni 815 700 eurot vähem. Kokku oli n-ö alakulu poolaasta lõikes 907 300 eurot.

"Võrreldes planeerituga on nii rongide kütuse- kui veoenergia kulu, peamiselt tulenevalt kütusehindade langusest, olnud lõppenud aastal planeeritust oluliselt väiksemad. Samas oleme maksnud infrastruktuuri kasutamise tasusid aasta lõikes umbes 500 000 euro võrra enam," öeldi Elronist ERR-i uudisteportaalile.

Väiksem kulubaas on võimaldanud Elronil kokkuleppel ministeeriumiga pakkuda täiendavaid reise eriürituste (Hansapäevad, Viljandi Pärimusmuusikafestival, Kloogaranna festival) külastajate teenindamiseks, võimaldanud parandada reisijate sõidumugavusi uutesse wifi-lahendustesse investeerides ning lisada reise rongide põhisõiduplaani juba detsembri keskpaigast.

Majandusministeerium ei välista, et nii suur erinevus tegeliku ja prognoositud kulu vahel võib kaasa tuula ka teenindamise lepingu ülevaatamise.

"Selle otsusega läheb veel aega, kuna vaatame asju komplektis. Raudtee kasutustasu on 2015. aastal olnud üldjuhul suurem kui planeeritud. Kui lõplikud summad selged, teeme otsuse mõlema kuluartikli kohta koos," selgitas ministeeriumi pressiesindaja.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: