Galerii: Prantsusmaal läks migrantide telklaagris tulistamiseks, viga sai 4 inimest

Põhja-Prantsusmaal asuvas omaalgatuslikus migrantide laagris läks teisipäeval tulistamiseks, mille tagajärjel sai vigastada vähemalt neli inimest. Esialgsetel andmetel oli tegu konfliktiga kahe laagris tegutseva jõugu vahel.

Vahejuhtum leidis aset Dunkerque'i linna lähistel asuvas Grande-Synthe'i telklaagris, kus elab umbes 2500 Inglismaale pürgivat migranti, vahendas ajaleht Le Figaro.

Politsei andmetel tehti rivaalitsevate jõukude lahingu käigus umbes 40 lasku. Vigastada sai vähemalt neli inimest, kellest kaht oli tulistatud, üht pussitatud ning üht oli pekstud kaikaga. Väidetavalt pole kellegi vigastused eluohtlikud.

Sündmuskohale saadeti tulistaja tabamiseks kohale sadu politseinikke, kuigi mõningate väidete kohaselt ootasid lähistel olnud korrakaitsjad enne laagrisse sisenemist veel tükk aega lisajõudude saabumist.

Laagris otsiti läbi telke, et relvi ära korjata, kuid erilist edu väidetavalt ei saavutatud, sest laager on suur ning osa telke on püstitatud metsa.

Grande-Synthe'i laagris elavad peamisel Iraagist pärit kurdid.

Le Figaro allikate sõnul on hetkel tüli põhjusena mainitud kaht versiooni - esiteks räägitakse, et kaks jõuku läksid tülli usuliste eriarvamuste tõttu, teise versioonina aga pakutakse välja konflikti liibanonlastest ja afgaanidest inimsmugeldajate vahel.

Põhja-Prantsusmaal on mitmesse kohta, eriti Calais' sadamalinna lähistele, kerkinud ebaseaduslikke telklaagreid, kus elavad Suurbritanniasse pürgivad Lähis-Ida ja Aafrika migrandid. Kuigi laagritega seoses esineb ohtralt seaduserikkumisi, on niivõrd ulatuslik tulirelvade kasutamine siiski haruldane.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: