Fotod ja video: kraavi sõitnud reisibussis sai viga 13 inimest, neist kaks raskelt ({{commentsTotal}})

{{1454041819000 | amCalendar}}
Foto: Politsei

Ööl vastu tänast sõitis Jõhvi-Tartu-Valga maantee 8. kilomeetril Puru küla lähedal kraavi reisibuss, milles sai viga 13 inimest, neist kaks raskelt.

Õnnetus juhtus Jõhvi suunas liikunud Riia-Peterburi liini Lux Express reisibussiga kell 00.42, kui buss sõitis teelt välja kraavi ja paiskus küljele. Bussis oli ühtekokku 26 reisijat ja kaks bussijuhti.

13 inimest toimetati õnnetuskohalt Ida-Viru keskhaiglasse kontrolli, neist kaks raskete vigastustega.

Bussi sõidumeeriku andmete vaatluse esialgse tulemusena on teada, et bussi sõidukiirus jäi lubatu piiresse. Bussi roolis olnud 58-aastane mees oli kaine.

Lux Expressi juhatuse esimees Hannes Saarpuu ütles ERR-i venekeelsele uudisteportaalile, et bussis olid Eesti, Läti ja Venemaa kodanikud.

"Täna hommikuse seisuga jäeti haiglaravile neli inimest. Reisijad, kellel jäid dokumendid kätte, said Peterburi poole teele asuda järgmise bussiga," märkis Saarpuu.

Tema sõnul organiseeritakse ülejäänud reisijatele buss, kui nad on oma dokumendid avariilisest bussist kätte saanud.

Reisjad: buss proovis jõuda tagasi graafikusse

Reisija Mihhail rääkis, et tema hinnangul sõitis buss vaatamata väga halbadele ilma- ja teeoludele vähemalt kiirusega 100 km/h.

"Tee oli väga libe, väljas oli pime ehk nähtavus oli minimaalne. Bussijuht tahtis teha ilmselt tagasi ühe reisija epilepsiahoo tõttu kaotatud 35 minutit enne sõidu algust Riias," märkis Mihhail.

Tema sõnul olid Lätis teed veel enam-vähem, kuid Eestisse jõudes algas põrgu. "Sadas lund ja vihma, mis otsekohe tee peal külmus," rääkis Mihhail, kes pääses õnnetusest vaid kriimustustega, kuna oli turvavööga kinnitatud.

Mihhaili kirjeldatut kinnitas ka bussis viibinud Peterburi elanik Elina Husnullina, kelle sõnul kaldus reisibuss enne õnnetust vastassuunavööndisse. "Tee oli kitsas ja käänuline ning õnnetust näinud noormees rääkis, et juht sõitis vastassuunavööndisse ja nähes vastutulevat autot, keeras järsult tagasi oma teepoolele. Lisaks oli veel tugev tuul ning buss lihtsalt kukkus paremale küljele," selgitas Husnullina "Aktuaalsele kaamerale".

Lux Express: graafikus püsimiseks ei tohi võtta põhjendamatuid riske

Saarepuu sõnul ei saa graafikus püsimine olla mitte kunagi põhjuseks sellele, et kiirust ületada. "Meil pole konkreetset infot, et buss oleks oluliselt kiirust ületanud. Ta oli õnnetuse hetkel jätkuvalt sõidugraafikust kuskil 15 minutit maas ning samamoodi on ka politsei kinnitanud, et buss ei ületanud õnnetuse hetkel lubatud piirkiirust," väitis Saarepuu.

Lisaks sellele ütles Lux Expressi juht, et vaatamata õhtusele ajale oleks pidanud reisijatel turvavöö kinnitatud olema, kuna seda näevad ette mitmed turvastandardid ja -regulatsioonid. "Võin omast kogemusest kinnitada, et kinnitatud turvavöö ei sega bussis magamist. Leida tuleks lihtsalt sobilik asend ja tegelikult on enam-vähem igas positsiooni võimalik turvavöö siiski endast üle panna, kuna turvavöö kaitseb reisijat sellistes olukordades oluliselt," sõnas Saarepuu.

Liiklusõnnetuse täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse käigus

"Teeolud olid maha sadanud lörtsi tõttu keerulised. Lisaks libedusele raskendas juhitavust ka tugev tuul,“ ütles Ida prefektuuri operatiivjuht Tarvo Kruup.

"Esialgsel vaatlusel võib arvata, et kõik reisijad ei kasutanud korrektselt kohustuslikku turvavarustust. Turvavöö kasutamine ei ole kohustuslik ainult sõiduautos, vaid igas sõidukis, kus see olemas on. Ainult nii saab tagada selle, et liiklusõnnetuse puhul oleksid vigastused võimalikult väikesed,“ märkis Kruup.

Kuna liiklusõnnetuse tagajärjel said kaks reisijat raskeid kehavigastusi, alustati antud juhtumi kohta kriminaalmenetlus karistusseadustiku § 422 lõige 1 alusel, mis käsitleb sõidukijuhi poolt liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumist, millega on ettevaatamatusest tekitatud inimesele raske tervisekahjustus või põhjustatud inimese surm.

 

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: