Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Isikutuvastamine ERR.ee kommentaariumis on nüüd ühekordne, end tuvastada saab ka mobiil-ID-ga

{{1454074200000 | amCalendar}}
Isikutuvastamine on nüüd ühekordne - piisab vaid kasutaja tegemisest.
Isikutuvastamine on nüüd ühekordne - piisab vaid kasutaja tegemisest. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tänasest alates saab rahvusringhäälingu uudisteportaalis err.ee ja venekeelses keskkonnas rus.err.ee kommenteerida registreeritud kasutajana ning tuvastada end lisaks ID-kaardile ka mobiil-ID-ga. ERRi juhatuse esimees Margus Allikmaa kutsub üles ka teisi Eesti meediamajasid algatusega liikuma, seda teed liikuvat Postimeest aga loobuma siiski täisanonüümsust võimaldavatest kasutajakontodest.

Kommentaarium muudeti ID-kaardi põhiseks juba jaanuari keskpaigas, kuid nüüd on mobiil-ID või ID-kaardi abil registreerimine ühekordne ja hiljem saab sisse logida parooli abil.

Kasutaja jääb kommentaariumis soovi korral anonüümseks. Kommentaariumis võib kasutaja valida igakordselt pseudonüümi. Tema isikuandmeid kommentaariumis ei avaldata.

"Kaks aastat tagasi võtsime eesmärgiks anonüümsete kommentaaride sulgemise, aga me ei kiirustanud sellega. Meie keskkonnas avaldatud kommentaarid on siiani olnud enamjaolt korrektsed, kuid meie samm on kantud soovist kommentaaride keskkonda veelgi korrektsemaks muuta ja lõpetada igasugune anonüümsus toimetusvastutust kandvas ajakirjanduses. Kkommentaarid on paratamatult osa ajakirjandusest, millele laienevad kõik need nõuded, mis kehtivad ka ülejäänud ajakirjanduse suhtes," tõdes ERR-i juhatuse esimees Margus Allikmaa.

Allikmaa sõnul on ERR-i algatus tingitud ka eesmärgiks kutsuda ka teisi Eestis tegutsevaid meediamajasid üles järgima sama suunda.

"Postimees võiks lõpuni minna"

"Rõõmustav on see, et Postimees on meiega sama kursi ja oma plaanide tutvustamisel meist isegi pisut ette jõudnud. Siiski tahan ma siinkohal kutsuda Postimeest minema lõpuni ja loobuda täielikult kõigist neist võimalustest, mis võimaldavad jätkuvalt Postimehe keskkonnas jääda anonüümseks ka pärast 1. veebruari. Kui selline radikaalne samm ette võtta, tuleks käia see rada lõpuni ja luua selline süsteem, kus iga kommentaator peab arvestama sellega, et tema isik on seadusega ette nähtud juhtudel tuvastatav," märkis Allikmaa.

"ERR-is oleme sellise süsteemi loonud. See on kasutajale väga mugav ja mis peamine – autorile, kui ta on korra oma isikukaardiga või mobiilse ID-ga sisse loginud, on jäätud võimalus kasutada pseudonüümi. See on autori igipõline õigus ja seda ei soovi me muuta," lisas ta.

Registreerimisel kasutatav isikukood ja nimi ei kuulu täna Eestis delikaatsete isikuandmete hulka, kuid toimetuse töötajatel puudub sellegipoolest ligipääs isikuandmetele. Rahvusringhääling töötleb isikuandmeid seadusega ettenähtud korras.

Toimetusele jääb endiselt õigus sulgeda solvavaid, viha õhutavaid või reklaami sisaldavaid kommentaare, kõrvaldada kommenteerijaid kommentaariumist ning vajadusel ka kommentaarium sulgeda.

Toimetaja: ERR.ee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: