Galerii: Sellised näevad välja saarte vahel sõitma hakkavad uued praamid

Tallinna Sadam avalikustas täna mandri ja saarte vahel sõitma asuvate uute praamide tulevase väljanägemise. Hetkel on laevad alles Poola ja Türgi tehastes valmimas, peagi saavad nad aga peale värvilise rahvuslikust mustrist inspireeritud kuue. Praamide sisekujundus on aga vastupidiselt välimusele lahendatud rahulikus võtmes.

Tulevaste Saaremaa ja Hiiumaa praamide kujunduse autor on loovagentuur Identity, sisekujunduse tegi Pille Lausmäe.

Praamide sisekujunduse autor Pille Lausmäe selgitas, et kuna Saaremaa-sõit on lühem, on ka nende praamide sisekujundus värvilsem. Hiiumaa praamidel hoiti rahulikumat ja neutraalsemat joont. Palju lauaruumi on planeeritud "arvutisõltlastele", nagu sisekujundaja nutilembidest eestlasi nimetas.

"Kui Tallinki laevad on pigem soomlaste nägu, siis me püüdsime teha nii, et need laevad oleksid eestlaste nägu," iseloomustas ta sisekujundust.

Tallinna Sadama esindajad lubasid, et laevadele tulevad kindlasti ka saartel toodetud kaupa müügile, samuti plaanitakse sisustada vastavalt praamile "Saare toad" ja "Hiiu toad", mis kohalikku kultuuri ja elu-olu tutvustavad.

Virtsu-Kuivastu vahet hakkavad sõitma oranž Piret ja sinine Tõll. Neist viimane jõuab Poola tehasest Eestisse orienteeruvalt augusti alguseks, Piret aga kuu aega hiljem.

Rohuküla-Heltermaa liinil hakkavad sõitma roheline Leiger ja punane Tiiu. Leigri hinnanguline Eestisse jõudmine Türgi tehasest jääb juulikuu lõppu, Tiiut on loota septembri alguses.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: