Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti arstid naasid Etioopia missioonilt

Neli Eesti arsti tulid tagasi kirurgide puuduse all kannatavast Etioopiast, kus muuhulgas õpetati ka kohalikku meditsiinipersonali. Eestlased keskendusid seal eelkõige songalõikustele.

Eesti arstid olid Etioopias kokku kaks nädalat. Selle aja jooksul andsid nad inimestele plaanilist kirurgilist abi ning õpetasid kohalikku meditsiinipersonali. Arstid viibisid Sodo linnas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Peamine probleem on see, et arste ei ole. Kirurgide vähesus kogu Etioopia peale. Etioopias on 90 miljonit või natuke rohkem elanikku. Seal väidetavalt on alla kolmesaja kirurgi, kes reeglina on koondunud Addis Abebasse või pealinna. Maarajoonides lihtsalt ei ole arste," selgitas Põhja-Eesti Regionaalhaigla onkoloogilise ja üldkirurgia keskuse juhataja Jüri Teras.

Eestlased olid Etioopias keskendunud peamiselt songalõigustele. Terase sõnul on aafriklastel keskmisest rohkem songasid, sest enamik inimesi tegeleb põllumajandusega, mis tähendab rasket füüsilist tööd.

Teras lisas, et songalõikused on tegelikult üsna lihtsad. "Seal püüti ka meile muid raskemaid operatsioone tuua, aga haigla enda infrastruktuur ja kogu see taastusravi ei olnud nagu see, mis me oleme harjunud siin saama ja me arvasime, et võib-olla ei ole väga turvaline," märkis ta.

Eesti arstidega käis Etioopias kaasas filmimees Ilmar Raag, kes jälgis missiooni kaamera tagant.

"See oli võimalus näha üht humanitaarmissiooni seestpoolt. Need arstid lasid mind kõikjale ligi ja ma arvan, et kui ei midagi muud, siis tuleb sealt üks fotonäitus ja ka üks väikene selline dokumentaalfilmikene;" rääkis Raag.

Eesti arstid käisid Etioopias Suurbritannia meditsiiniabi organisatsiooni Hernia International missiooniga. Eesti arstide missiooni Etioopias toetas Eesti välisministeerium.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: