Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tänasest tõusevad kütuse, alkoholi ja praamipiletite hinnad

Tänasest tõuseb kütuse hind.
Tänasest tõuseb kütuse hind. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Nii alkoholi kui ka kütuse aktsiisimäärad on tänasest kõrgemad. Alkoholi puhul tõuseb aktsiisimäär 15 protsenti ning kütuse aktsiis tõuseb 10 protsenti. Tõusevad ka praamipiletite hinnad.

See mõjutab bensiiniliitri hinda tänase maailmaturu hinna juures umbes viie sendi võrra, vahendasid ERR-i teleuudised.

Diisli ja kerge kütteõli aktsiisimäär tõuseb 14 protsenti ning seetõttu tõuseb diiselkütuse liitrihind umbes seitsme sendi võrra.

Tänavu tõuseb ka tubakaaktsiis, mis hakkab kehtima alates 1. juunist. Aktsiisimäärade tõusu mõjul kasvavad riigieelarve loodetavad tulud sel aastal kokku ligikaudu 111 miljoni euro võrra.

See võimaldab valitsusel ellu viia kevadel koalitsioonilepingus kokkulepitud eesmärke.

Tänasest tõusevad ka praamipiletite hinnad

Tänasest tõusevad piletihinnad Saaremaa ja Hiiumaa paevlaevade liinidel. Kuivastu-Virtsu, Rohuküla-Heltermaa ja Sõru-Triigi liinidel tõusevad piletihinnad keskmiselt 14 protsenti. Saare-elanikele jääb endiselt kehtima 50-protsendine soodustus.

Majandus- ja taristuminister Kristen Michali sõnul tingivad hinnatõusu muutuvad palgad ning eri-märgistatud kütuse kasutamise lõpetamine.

Viimati tõusid Eesti suuremate saarte ja mandri vaheliste liinide laevapiletite hinnad 2013. aasta alguses.

Ka Elron plaanib rongipiletite hindu tõsta. Seda alates 15. veebruarist. Piletihinnad tõusevad kuni seitse protsenti ning nii on alates tänasest ühe tsooni piirhind 1 eurot 20 senti, kahe tsooni puhul 1.90, kolme tsooni puhul 2.40 ning nelja tsooni puhul saab piirhinnaks 3 eurot.

Rongifirma võib kehtestada diiselrongides ka esimese klassi lisatasu kuni 40 protsenti sõidupiletihinnast ning kiirusetasu kuni 45 protsenti neil kiirliinidel, mille ühendusaeg on vähemalt 10 protsenti kiirem. Elron soovib piletihindu tõsta, sest nende sõnul katab käesoleval aastal suurenev riigieelarveline toetus vaid kütuseaktsiisi tõusust tekkiva kulu.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: