Ossinovski: Narvas saadi haigekassa plaanidest valesti aru ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jevgeni Ossinovski.
Jevgeni Ossinovski. Autor/allikas: ERR

Ka 15 aasta pärast saavad Narva elanikud eriarsti juures käia oma kodulinnas ja mitte 60 kilomeetri kaugusel maakonna keskhaiglas, lubab tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. Minister väidab, et Narvas saadi haigekassa plaanidest valesti aru ja tegemist oli ebaõnnestunud kommunikatsiooniga.

„Tegelikult seda plaani ei ole, tegelik plaan on tihendada koostööd Narva haigla ja Ida-Viru keskhaigla vahel, et üheskoos oleks võimalik täna eksisteerivate erialade ambulatoorsete vastuvõttude pakkumine siin ka tulevikus,“ selgitas Ossinovski.

Ossinovski sõnul näitavad analüüsid, et ka aastal 2030 on praegustel erialadel Narvas piisavalt patsiente, et neid erialasid siin pakkuda. Samas tõdes ta, et Narva nagu ülejäänud üldhaiglad ei ole iseseisvalt suutelised kogu mahtu täitma.

„Meie eesmärk on selle aasta jooksul jõuda kokkulepetele just pikemas plaanis erialade osutamise osas Narva linnas ja need ka fikseerida valitsuse või ministri taseme otsusena, mis tähendab seda, et pärast selle kokkuleppe sõlmimist on see ka aluseks edasistele rahastamisotsustele haigekassa poolt,“ ütles Ossinovski.

Narva haigla ülemarsti Pille Letjuka hinnangul annab ministri lubadus üldhaiglatele pikemaks ajaks mingisuguse kindlustunde, kuigi tema meelest on siin üks „aga“.

„Sellel ajal, kui minister ütleb, et meil jäävad kõik 18 eriala alles. Nädal tagasi haigekassa ütles, et pulmonoloogia eriala anname Ida-Viru keskhaiglale. See on haigekassa nägemus, see mis ministeerium tahab näha – väga hea, ainult need kaks protsessi peaksid kuidagimoodi ühte jalga astuma,“ nentis Letjuka.

Ossinovski selgitas eile õhtul Narva elanikele kohaliku haigla tulevikuväljavaateid. Kohtumisele tuli umbes 200 inimest.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: