Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vene võimud kontrollivad mürkjäätmete lekkimist Krasnõi Bori hoidlast

Krasnõi Bori hoidla
Krasnõi Bori hoidla Autor/allikas: talks.su

Venemaa peaprokurör Juri Tšaika käskis kontrollida Krasnõi Bori polügooni seoses teadetega mürgiste jäätmete lekkimisest Neeva jõkke.

"Venemaa peaprokuröri ülesandel kontrollib Peterburi prokuratuur meedia teavet mürgiste jäätmete lekkimise kohta Krasnõi Bori polügoonilt Neevasse," edastas Interfaxile ametkonna esindaja Marina Gridneva.

Ta märkis, et Tšaika arutas küsimust Peterburi asekuberneri Igor Divinskiga.

Otsustati vaadata olukord koos üle, et kõrvaldada võimalikud seaduserikkumised ja parandada polügooni seisundit, ütles Gridneva.

"Kontrolli kaasatakse Rosprirodnadzori looderingkonna asjatundjad ja antakse hinnang linna täitevvõimu, sh looduskasutuse, keskkonnakaitse ja loodusohutuse komitee ning selle allasutuste meetmetele keskkonnahoiuseaduste täitmiseks polügoonil Krasnõi Bor," rõhutas peaprokuratuuri esindaja.

Meedia teatel on ohtrad sademed ja soe toonud kaasa selle, et 2 miljoni tonni ohtlike jäätmetega tehnoloogilised mahutid on täitunud veega ja voolavad juba polügooni alale. On oht, et mürgine vesi sattub Bolšoi Ižoretsi oja kaudu Neevasse, Peterburi joogivee põhiallikasse.

Linna looduskasutuse komitee kostis, et polügoon jääb suurveega alati vee alla ja keskkonnaõnnetusest on veel vara rääkida.

Polügooni Krasnõi Bor kasutatakse mürgiste jäätmete ladustamiseks, keemia-, meditsiini-, ja tööstusettevõtete jäätmete utiliseerimiseks. See asub 30 kilomeetri kaugusel Peterburist.

Varem on polügooni tegevust juba peatatud.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: