Moskva peab sõnasõda nii Londoni kui ka Berliiniga ({{commentsTotal}})

Venemaa president Vladimir Putin ja tema pressisekretär Dmitri Peskov 12. veebruaril Minskis
Venemaa president Vladimir Putin ja tema pressisekretär Dmitri Peskov 12. veebruaril Minskis Autor/allikas: AP/Scanpix

Moskva on sõnasõjas mitme Euroopa pealinnaga. Esmalt ärritas Kremlit Ühendkuningriigi välisministri Philip Hammondi seisukohavõtt, et Venemaa tegevus Süürias on aidanud kaasa sealse kodusõja ja ka pagulaskriisi laienemisele ning lisaks jätkuvad pinged Saksamaa ja Venemaa vahel 13-aastase Berliinis elava vene kodaniku Lizaga toimunud üle.

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskovi sõnul on selge, et Venemaa aitab süürlastel sõdida rahvusvaheliste terroriorganisatsioonidega. See on Venemaa õhuoperatsioonide ainus ja peamine eesmärk, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Seetõttu ei saa Peskovi hinnangul võtta tõsiselt Briti välisministri Philip Hammondi väiteid, et Venemaa tegevus aitab kaasa Süüria kodusõja lainemisele. "Need väited on ebaloogilised," ütles Peskov.

Philip Hammondi ütles Reutersile antud intervjuus, et Moskva õõnestab kõiki lääne jõupingutusi saavutada Süüria kriisis poliitilist lahendust. Briti välisministri hinnangul tugevdab Venemaa tegevus Süüria tegelikult ISIS-st, kellega venelased vaid sõnades võitlevad.

"Venelased räägivad, et nad soovivad hävitada ISIS-st, kuid nad ei pommita ISIS-st, vaid mõõdukat opositsiooni," ütles Hammond, kes lisas, et Venemaa tegevus Süürias aidanud kaasa ka põgenikekriisi süvenemisele.

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova märkis, et just Hammondi avaldused võivad ohustada Süüria rahuprotsessi. Zahharova nimetas Briti ministri sõnu ohtliku valeinformatsiooni loopimiseks.

Kreml proovib 13-aastase tüdruku abil destabiliseerida Saksamaad

Moskval käib sõnasõda ka Saksamaaga. Nimelt väidab Venemaa, et Berliinis pidasid kolm migranti 30 tundi kinni Vene kodanikust 13-aastast tüdrukut Lizat. Moskva väitel vägistasid migrandid kinni pidamise ajal tüdrukut.

Saksa prokuratuur vastas, et Liza tervislik kontroll ei tuvastanud, et tüdrukut oleks vägistatud. Venemaa aga väitis selle peale, et Berliin proovib jälgi segada ja varjab tõde.

Nüüd ütlesid Saksa kantsleri Angela Merkeli lähikondlased Reutersile, et Venemaa hoiab seda teemat päevakorras, kuna soovib sakslastes tekitada kahtlusi Angela Merkeli pagulaspoliitika osas.

Ka vaatlejate arvates proovib Moskva Merkeli poliitikat õõnestades destabiliseerida Euroopat ja Saksamaad ning viimasele varju heites tekitada vaakumi, kus Venemaa saaks oma mõjukust projitseerida kasutades selleks Euroopa ühtsuse vastu töötavaid populistlikke parteisid.

Toimetaja: Allan RajaveeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: