Operaatorid: kõnekaartide hiilgeaeg on möödas, kuid turult need ei kao ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eestis on jätkuvalt sadu tuhandeid inimesi, kes kasutavad mobiili kõnekaarti, kuigi üldjuhul on see kallim kui leping. Mõnedes riikides, näiteks Soomes, on kõnekaartide osakaal marginaalne, kuid Eesti mobiilioperaatorid usuvad aga, et kõnekaartide surmast on veel vara rääkida.

Kolmanda kvartali andmete järgi oli Eestis 389 000 kõnekaardi kasutajat. Kõigil kolmel mobiilioperaatoril on kõnekaardi kliente enam kui 100 000, kõige rohkem on neid Elisal. Operaatorid hindavad, et langus küll jätkub, kuid umbes 200 000 kuni 300 000 kõnekaardikasutajat jääb lähiaastail Eestisse ikka alles, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tele2 Eesti müügi- ja turundusjuhi Kristjan Seema sõnul on kõnekaartide peamiseks sihtrühmaks lapsed, kuna alaealised noored ei saa lepingut sõlmida. "Noored ise või nende vanemad eelistavad võtta kõnekaardi," märkis Seema.

Teine rühm kõnekaartide kasutajaid on need kliendid, kes arvavad, et kõneaega laadides saavad nad paremini oma igakuiseid kulusid kontrollida.

Samas on inimeste elus üha rohkem seadmeid ja ka SIM-kaarte. Telia Eesti kõnekaardi ärijuht Rasmus Nurga sõnul võetakse just kõnekaart selleks, et seda nutividinat proovida.

"Kui vaadatakse, et jah, see on tore lahendus, võtan sinna lepingulise lahenduse. Kõnekaarti kasutab see seltskond, kes on ebaregulaarse sissetulekuga, vabakutselised, noored, nende jaoks kõnekaart on väga atraktiivne lahendus," märkis Nurk.

Nii Telia kui Elisa viitavad, et kõnekaartide arv sõltub väga otseselt ka sellest, milline on majanduskliima. Elisa tootejuhi Mailiis Ploomanni sõnul tänast majanduskeskkonda analüüsides võib prognoosida, et kõnekaartide osakaal väga palju ei lange ega kasva, kuid viimastel aastatel on see turg langenud ikkagi sadades tuhandetes.

"Juhul kui me peaksime sattuma täiesti teistsugusesse majandustsüklisse näiteks viie aasta pärast, millessegi sellisesse, mida me ei oska ette prognoosida, siis võib juhtuda, et see turg hakkab mõnevõrra kasvama," nentis Ploomann, kuid märkis, et endiseid kõnekaartide hiilgeaegasid enam tagasi ei tule.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: