Euroopa Komisjon alandas Eesti majanduskasvu hinnangut ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kuigi Euroopa majandus neljandat aastat elavneb ja tänu tarbimisele ka mõõdukalt kasvab, suurenevad maailmamajanduse raskuste tõttu Euroopa majanduskasvu ohustavad riskid, selgub Euroopa komisjoni 2016. aasta talvisest majandusprognoosist. Eestile ennustab komisjon sel aastal 2,1- ja järgmisel aastal 2,3-protsendilist majanduskasvu.

Sügisel ootas Euroopa Komisjon mõlemaks aastaks 2,6-protsendilist tõusu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eelmisel aastal jäi Eesti sisemajanduse koguprodukti kasv ilmselt vaid 0,9 protsendi tasemele, mis on oluliselt madalam sügisesest hinnangust. Suhteliselt nõrk tulemus tuli elektroonikasektori langusest, Venemaa nõudluse vähenemisest ja maailmaturu naftahindade langemisest. Neist viimane on kahandanud Eesti põlevkivisektori konkurentsivõimet, märkis Euroopa Komisjon oma prognoosis.

"Euroopa majanduse elavnemine jätkub ja majanduskasv on meie eelmise, sügisel avaldatud prognoosiga võrreldes üldiselt kooskõlas. Samas peame olema jätkuvalt tähelepanelikud. Euroopa mõõdukat majanduskasvu ohustab üha rohkem negatiivne mõju, mis tuleneb tärkava turumajandusega riikide, näiteks Hiina aeglasemast majanduskasvust, nõrgast üleilmsest kaubandusest ja geopoliitilistest pingetest Euroopa naabruses," tõdes kogu Euroopa Liidu majanduse kohta euro ja sotsiaaldialoogi eest vastutav asepresident Valdis Dombrovskis.

Toimetaja: Rain Kooli

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: