Presidendilt ordeni saav Põlvamaa ettevõtja: ma pole kunagi tunnustuse nimel töötanud ({{commentsTotal}})

Värska sanatoorium.
Värska sanatoorium. Autor/allikas: Ove Maidla/Postimees/Scanpix

Presidendilt Valge tähe neljanda klassi ordeni pälviv Põlvamaa ettevõtja ja kohaliku elu edendaja Vello Saar tunnistas, et tunnustus tuli talle ootamatult, kuid ta kinnitas, et pole mitte kunagi töötanud taoliste tunnustuste nimel.

Põlvamaal Värska vallas tegutsev Vello Saar pole mitte üksnes kohaliku valla, vaid kogu Põlvamaa suurim tööandja. Nimelt on Saar aktsiaselts Värska Sanatooriumi ja Värska Veekeskuse juhatuste esimees, kohaliku spordielu edendaja ja intellektipuudega noortele mõeldud Maarja küla toetaja, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Ühtlasi on Saar kohaliku vallavolikogu esimees ja mõtleb väga aktiivselt kaasa haldusreformiga seotud küsimustes. Ta on ka väga aktiivne seto kultuuri edendaja kuuludes vanematekogusse ja on Noored Setomaale programmi algataja.

Samas uudis teenetemärgi saamisest tuli kohaliku elu edendajale täieliku üllatusena. "See võttis kohe sõnatuks ja oli täiesti ootamatu, sest ma ei ole kunagi ühtegi tegevust oma elus tunnustuse saamise pärast ette võtnud," selgitas Saar.

Tunnustuse saamine ei tähenda, et Saar jääks loorberitele puhkama, vaid hetkel on ta näiteks laiendamas sanatooriumi tegevust. "Inimene peab ju midagi tegema ja arenema ning seetõttu on mul hea meel, et saan seda ettevõtte juhina teha, sest mul on ka omanike toetus olemas. Niiet siin ei ole muud kui tegutseda," rääkis Saar.

Põlvamaa ettevõtja kinnitas, et on tunnuste eest pisut kõrvust tõstetud, kuid see ei tähenda, et ta uhkeks läheks. "Tuleb valmis olla õnnitluste vastu võtmiseks ja seda teen ma hea meelega," sõnas Saar.

Toimetaja: Allan RajaveeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: