Presidendi pärjatud põllumees: mul on jonn tõestada, et maal elavad ka normaalsed inimesed ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Elu maal on nii kiire, et "Aktuaalset kaamerat" saab Jõgevamaal Pajusis värske Valgetähe IV klassi teenetemärgi saaja Lembit Paal vastu võtta alles tööpäeva lõpus. Tema tunnustus tuleb ühest küljest selle eest, et ta peab jätkuvalt tuhande lehmaga lüpsikarja ja paarisajapealist veisekarja, aga teisalt hoopis teistsuguse elu edendamise eest.

Võib-olla kõige suurem jälg selles nende tegemiste jälg on nende mõisahoonete korrastamine. Näiteks kasvõi see sama viljakuivati, mis sai korda tehtud või siis külamaja või see restaureerimistöökoda. Paal on kõva vanavarakojuga ja mängib muu hulgas lõõtsa, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Sellistel rasketel hetkedel kui see põhitegevus ehk see põllupidamine tundub siin riigis ilmvõimatu olevat, siis ongi hea võimalus nende argiste murede juurest põgeneda selle ühiskondliku tegevuse juurde," räägib põllumees ja kohaliku elu edendaja ise.

Presidendi tunnustus on taas tema jaoks märk, et küllap ta ajab õiget asja.

"Selline eestlaslik jonn tõestada endale ja kogu maailmale, et maal elavad ka normaalsed inimesed," tõdeb Paal.

Toimetaja: Rain Kooli

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: