Edgar Savisaar pöördus Euroopa inimõiguste kohtusse ({{commentsTotal}})

{{1454671913000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Vandeadvokaat Oliver Nääs esitas täna kaebuse Euroopa inimõiguste kohtule seoses sügisel Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare Tallinna linnapea ametist kõrvaldamisega.

Kaebuses palub Edgar Savisaar tuvastada ausa menetluse põhimõtte rikkumine tulenevalt asjaolust, et tema kaitsjatel ei võimaldatud tutvuda ametist kõrvaldamise aluseks olevate tõenditega.

„Juhul, kui kaalul on kellegi tsiviilõigused, tuleb Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsiooni kohaselt tagada isikule selle küsimuse otsustamisel aus menetlus. Aus menetlus hõlmab ka võimalust tutvuda tõenditega, millel tuginevad vastaspoole seisukohad ja taotlused. Näiteks on Euroopa inimõiguste kohus on leidnud, et ka arsti litsentsi ajutine peatamine peab toimuma ausas menetluses. On kahetsusväärne, et Eestis peetakse täna Tallinna linnapea ametikohal töötamise võimalust nii vähetähtsaks, et sellelt ametilt kõrvaldamine võib toimuda elementaarseid põhiõiguseid eiraval viisil,“ selgitas Nääs.

„Ma usun, et prokuratuur ei soovi mulle tõendeid näidata sellepärast, et siis saaksime kaitsjatega võimaluse nende poolt kunstlikult loodud kahtlustused ümber lükata ning seda me ka teeksime. Pean ka selle küsimuse läbiarutamist Euroopa tasandil vajalikuks kogu Eesti ühiskonnale, et saaksime pärast seda astuda suure sammu kriminaalasjade ausama ajamise poole ning vähendada uurimisorganite ja prokuratuuri omavoli,“ ütles Edgar Savisaar.

Kriminaalasjas esitatud kahtlustused

Riigiprokuratuur kahtlustab Savisaart korduvas altkäemaksu võtmises ning talle altkäemaksu andmises kahtlustatakse ärimees Alexander Kofkinit, Porto Franco OÜ suuromanikku Hillar Tederit, ehituskontserni Rand & Tuulberg suuromanikku Aivar Tuulbergi ja Silikaat Grupi omanikku Vello Kunmani.

Endine tipp-poliitik ja praegune Silikaat Grupi nõunik Villu Reiljan on kahtlustatav Savisaarele altkäemaksu andmise vahendamises ja Tallinna linnavolikogu esimeest Kalev Kallot kahtlustatakse kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: