Riigiprokuratuur peab Savisaare ametist kõrvaldamist jätkuvalt põhjendatuks ({{commentsTotal}})

{{1454917084000 | amCalendar}}
Foto: Hanna Samoson/ERR

Riigiprokuratuur leidis täna Harju maakohtus kinniste uste taga toimunud istungil, et korduvas altkäemaksu võtmises kahtlustatava Edgar Savisaare Tallinna linnapea ametist kõrvaldamine on jätkuvalt põhjendatud.

Riigiprokurör Laura Vaik palus kohtul jätta Savisaare ametist kõrvaldamise määrus muutmata.

Savisaare kaitsja Oliver Nääs leidis seevastu, et neli kuud on olnud piisavalt pikk aeg, et menetlust läbi viia ning Savisaare ametist kõrvaldamine pole põhjendatud. Samuti kinnitas Nääs, et Savisaar ei ole mitte mingil moel uurimisse sekkunud või seda takistanud, mistõttu tuleks tema ametist kõrvaldamise määrus tühistada.

Maakohus võtab seisukoha Savisaare ametist kõrvaldamise põhjendatuse osas kolmapäeval.

Harju maakohus rahuldas mullu 30. septembril riigiprokuratuuri taotluse Savisaare ametist kõrvaldamiseks ning maakohtu määrus jõustus kohe.

Eelmise aasta 23. oktoobril jättis maakohtu määruse muutmata ka Tallinna ringkonnakohus ning riigikohus Savisaare kaitsjate kaebusi sellele arutusele ei võtnud.

Seepeale esitas Tallinna linnavolikogu riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumile taotluse tunnistada Savisaare ametist kõrvaldamist lubav kriminaalmenetluse seadustiku säte selle vastuolu tõttu kohaliku omavalitsuse põhiseaduslike tagatistega põhiseadusega vastuolus olevaks.

Tänavu 15. jaanuaril leidis riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegium, et Savisaare ametist kõrvaldamine on põhiseadusega kooskõlas.

Kriminaalasjas esitatud kahtlustused

Riigiprokuratuur kahtlustab Savisaart korduvas altkäemaksu võtmises ning talle altkäemaksu andmises kahtlustatakse ärimees Alexander Kofkinit, Porto Franco OÜ suuromanikku Hillar Tederit, ehituskontserni Rand & Tuulberg suuromanikku Aivar Tuulbergi ja Silikaat Grupi omanikku Vello Kunmani.

Endine tipp-poliitik ja praegune Silikaat Grupi nõunik Villu Reiljan on kahtlustatav Savisaarele altkäemaksu andmise vahendamises ning Tallinna linnavolikogu esimeest Kalev Kallot kahtlustatakse kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: