Savisaar tasus Postimehele mõjuagendi vaidluse kohtukulud ({{commentsTotal}})

Edgar Savisaar
Edgar Savisaar Autor/allikas: Hanna Samoson/ERR

Keskerakonna esimees ning praegu altkäemaksu võtmise kahtluse all olemise tõttu Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Edgar Savisaar tasus Postimehele nn mõjuagendi vaidluse kohukulud 4000 eurot.

Mõjuagendi vaidluses hagist loobunud Savisaare kohtumenetlusega seotud kulude ülekande tegi Postimehele linnapea abi Jekaterina Fedkina, kirjutab Postimees.

Fedkina tegi 4000 euro suuruse kande eile ning selgitas Postimehele, et oli lihtsalt Savisaare sularahamakse vahendaja.

"Kuna ma parasjagu pidin isegi panka minema, siis ta palus, et ma selle asja üle kannaks," ütles Fedkina.

Savisaar teatas hagist loobumisest mullu 18. novembril ehk kümmekond päeva enne Keskerakonna kongressi, märkides, et kohtuasi on olnud riigikohtu laual otsustamiseks juba aasta aega, kuid lahendini ei ole jõutud.

"Ma ei soovi, et minu poliitiline tegevus oleks sellest kohtuotsusest ühel või teisel moel mõjutatud. Ma ei soovi poliitkonjunkturismi. Ma soovin vältida ühe- või teistsugusele kohtuotsusele poliitilise tähenduse omistamist," märkis ta ja lisas, et see ei tähend, et ta oleks nõus sellega, mida leht tema kohta avaldas.

Riigikohus rahuldas hagist loobumise avalduse 20. novembril, lõpetas kohtuasja menetluse ning tühistas alama astme kohtute lahendid, millega nii Harju maakohus kui Tallinna ringkonnakohus jätsid hagi rahuldamata, ühtlasi jäid Savisaare kanda kõik menetluskulud.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: