Politsei leidis üles Noarootsi koguduse kirikuvara ({{commentsTotal}})

Politsei leidis tänu vihjele üles Läänemaal tegutseva Noarootsi koguduse kirikuvara, mis langes 2013. aastal varaste saagiks.

Rooslepa kabelist varastati kahe ja poole aasta eest ligi 15 000 euro väärtuses kirikuvara. Kuna sellest on möödunud juba nii palju aega, võiks arvata, et Noarootsi inimesed on nendest esemetest igavaseks ilma, kuid nii õnneks siiski ei läinud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuigi vargad on endiselt tabamata, leidis politsei vihje abil kirikuvara üles. Nüüd on esemed ajutiselt varjul salajases hoiukohas.

"Kindlasti me neid kuhugi peitu ei jäta ja eriüritustel kindlasti ka Rooslepa kabelis neid eksponeerime. Esialgne plaan on igapäevaseks vaatamiseks võib-olla koostada üks fotonäitus ja selline tekstiline osa, mis võib-olla veidi lähemalt kirjeldab, millega on tegu ja kindlasti näitame neid edaspidi rahvale," rääkis Noarootsi vallavanem Triin Lepp.

Ka kirikuvara varasem saatus on värvikas, sest II maailmasõja ajal võtsid põgenevad rannarootslased selle endaga üle mere Rootsi kaasa, kus seda siis aastakümneid peidus hoiti. Lisaks vanematele esemetele oli 2013. aastal varastatud asjade seas ka ühe Rootsi pere poolt kogudusele kingitud pühendusega karikas.

"Tegelikult eks selle kahe aastaga tekkis vahepeal, jah, selline tunne, et läinud nad on ja ega me neid vist enam tagasi ei saa, kuigi alguses me kõik väga lootsime. Siis seda suurem oli see rõõm ja see üllatus, kui politsei siis teatas, et need varad on leitud," tunnistas EELK Noarootsi Püha Katariina koguduse esimees Tiiu Tulvik.

Kuna kirikuvarade varguse uurimine alles käib, ei jaga prokuratuur veel täpsemat infot selle kohta, kus need esemed kaks ja pool aastat varjul olid.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: