Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii ja video: avati Tallinna Kiirabi renoveeritud peahoone

{{1455775962000 | amCalendar}}

Täna avati Tallinna Kiirabi renoveeritud peahoone ja koolituskeskus.

Tallinna kiirabi 1976. aastal valminud peahoone renoveerimistööd ning koolituskeskuse ehitus läks maksma 1,96 miljonit eurot.

Retke tee 1 asuvale kiirabi peahoonele ehitati peale kolmas korrus, kus hakkab asuma koolituskeskus üldpinnaga 816 ruutmeetrit ning ühtlasi renoveeriti olemasoleva hoone töö ja olmeruumid kokku 1120 ruutmeetri ulatuses.

Kiirabi peahoone projekteerimisele ja ehitusele kulus 1 661 280 eurot ning hoone sisustamiseks mööbli ja tehnikaga 298 333 eurot.

Koolituskeskuses on kokku neli erineva suurusega õppeklassi, mis on ühendatavad erinevateks treeningkeskkondadeks, raamatukogu ning kontoriruumid.

Projekt hoone renoveerimiseks ja koolituskeskuse ehitamiseks telliti juba 2013. aastal. Projekteerimise peatöövõtjaks oli Humana Grupp OÜ.

Esialgu pidi ehitus valmima eelmise aasta märtsis, kuid esialgse ehitaja tegevus rauges juba mitu kuud enne lepingu lõppu ja tähtajaks oli valmis vaid 30 protsenti tööst.

Mullu kevadel korraldati uue ehitaja leidmiseks uus hange. Töö sai seekord valmis lepingus ette nähtud ajaks tänavu jaanuaris. Uus ehitaja, AS Parmeron, tegi oma tööd korrektselt.

Tallinna kiirabi on Tallinna linna hallatav asutus, mis töötab riigi terviseametiga sõlmitud halduslepingu alusel. Seal on ametis 401 arsti, õde ja kiirabitehnikut.

Kiirabi peahoone töötab ka Tallinna Mustamäe ja Nõmme piirkonda katva tugikeskusena – ööpäevaringselt on seal valves viis kiirabibrigaadi. Igal hommikul valve lõppedes aga saabuvad sinna kindla korra alusel personali vahetama ja varusid täiendama kiirabibrigaadid kõikidest teistest tugikeskustest, et siis uue vahetusega taas üle piirkonna laiali sõita. 

Iga päev on ööpäevaringselt valmis inimesi aitama 23 kiirabibrigaadi, mis teenindavad patsiente Tallinnas, Maardus, Viimsis ning osaliselt Rae ja Harku vallas. Igal aastal vajab Tallinna kiirabi teenust üle 85 000 inimese.

"Renoveerimise tulemusel on kolmes vahetuses töötaval, rohkem kui 400 töötajal nüüd korrektsed riietumis- ja tööruumid, hoonesse sai ventilatsioon ning tõsteti turvalisuse taset. Rajati tänapäevased koolitusruumid, kus kõik ligi paar tuhat õppurit saavad igal aastal kaasaegset erialakoolitust," ütles pidulikul avamistseremoonial Tallinna Kiirabi peaarst Raul Adlas.

Tallinna abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on Tallinna Kiirabi alati panustanud teenuste kvaliteedi tõstmisele ja arstiabi kiirele kättesaadavusele, olnud pidevas arengus ning vaatamata mitu aastat kestnud kesistele töötingimustele teinud läbi eduka reformi. 

"Vanast amortiseerunud majast, mis on väga kaua remonti oodanud, on saanud kaasaegne uute ruumidega keskus. See võimaldab laiendada koolitusvõimalusi ning nüüd on personalile loodud vajalikud tingimused nii töötamiseks kui ka enesearendamiseks," ütles abilinnapea pidulikul avamistseremoonial. "Mul on väga hea meel, et pealinlaste rahulolu kiirabi teenustega on oluliselt kasvanud. Loodan, et asutuse personal hoiab ka edaspidi latti väga kõrgel."

Toimetaja: Marek Kuul, Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: