Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaitseliidu juht: Eesti ei vaja Odini sõdureid

Kaitseliidu juhi Meelis Kiili sõnul peaksid võimud analüüsima, miks selline liikumine nagu Odini sõdurid tekkisid, kuna see on märk ühiskondlikust turbulentsist, mis võib endaga kaasa tuua ka teisi äärmuslikke liikumisi. Samuti märkis brigaadikindral Kiili, et tema soovitab kõigil kaitseliitlastel Odini sõduritest pigem eemale hoida.

Kaitseliidu juht brigaadikindral Meelis Kiili ütles saates "Ringvaade", et Odini sõdalaste liikumisele tuleks otsa vaadata ning selgeks tegema, mis asi see on. "Me peaksime vaatama, mis on sellise nähtuse põhjused ja kui me nende põhjusteni ei jõua, siis täna on Odini sõdalased, aga homme on Taara taplejad või Thori armee," tõdes Kiili.

Kuigi kaitseliidu juht tõdes, et tema pole õige inimene vastama, miks Odini liikumine on tekkinud, siis märkis ta, et sellise organisatsiooni tekke taga võib olla väga palju põhjuseid.

"Rahvas ei pruugi olla piisavalt informeeritud ning teadmatusest põhjustatud hirmu õhutavad ka kaadrid lähiriikidest," märkis brigaadikindral.

"Kindel on see, et selline turbulents ühiskonnas on kellegi jaoks kasulik ja hetkel on see kasulik Putini režiimile," leidis Kiili.

Samuti rõhutas Kiili, et Eesti ei vaja Odini sõdureid. "Meil on väga head julgeolekuinstitutsioonid, meil on väga adekvaatne politsei, meil on väga tugev kaitseliit ning tänapäeva tasemele vastav kaitsevägi," toonitas kaitseliidu juht.

Brigaadikindral märkis, et kui mõni kaitseliidu madalam ohvitser või madalama astme liige on astunud Odini sõdurite ridadesse, siis on neile kõige lihtsam soovitus "astuge minema!". "Kui selgitustest ei piisa ja kui see inimene läheb vastuollu meie põhiseadusliku korra ning kaitseliidu seadustega, siis pole temal kohta ka kaitseliidu ridades," toonitas Kiili.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: