Tervise Arengu Instituut soovitab sotsiaalministeeriumil keelata rõdudel suitsetamise ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Wikimedia Commons

Sotsiaalministeerium tegeleb tubakaseaduse muutmisega ning on erinevatelt osapooltelt saanud ridamisi ettepanekuid, kuidas inimesi tubakasuitsu eest senisest paremini kaitsta. Üheks ettepanekuks on ka suitsetamise keelamine korteriühistute rõdudel ja akendel.

Seadus ei luba juba praegu suitsetada kortermajade trepikodades. Tulevikus võiks sellesse nimekirja lisanduda ka kortermajade aknad ja rõdud. Sellise ettepaneku on sotsiaalministeeriumile teinud Tervise Arengu Instituut (TAI), vahendasid ERR-i raadiouudised.

TAI direktori Maris Jesse sõnul on rõdudel suitsetamine probleem, mis inimesi häirib. "Sotsiaalministeerium on saanud inimestelt palju märgukirjasid, et neid häirib suits, mis tuleb tuppa, kui nende kõrval naaber enda rõdul suitsetab," rääkis Jesse.

Kes ja kuidas suitsetajaid peaks tuvastama ja karistama, seda TAI välja ei paku.

Mardi: keelustamise mõjusid tuleks analüüsida

Eesti Korteriühistute liidu juhatuse liige Urmas Mardi ütles, et idee on tervise aspektist hea, ent seda võib olla keeruline täita.

"Inimeste tervis on oluline ja selles suhtes on Tervise Arengu Instituudi ettepanek huvitav," tõdes Mardi. Tema hinnangul võiks seda teemat analüüsida, sest igal pool on omad piirid.

"Tuleks analüüsida, kuidas need määratavad sanktsioonid töötavad ja kas neid oleks reaalselt elus võimalik rakendada ning milliseid lisakohustusi karistuste määramine ja rakendamine ühistute juhtidele kaasa toob," selgitas Mardi.

Kodu tuleks hoida suitsuvabana

Lõpuks võib siiski kõik taanduda ka sellele, et miks inimesed rõdul suitsetavad. Tihti on selleks ka nende soov kaitsta tubakasuitsu eest oma perekonda ja lähedasi.

Seega suruks regulatsioon nad oma pere tervist kahjustama. Maris Jesse sõnul on siiski lahenduseks ka see, et inimesed võiks loobuda suitsetamisest. "Eestis väheneb suitsetavate inimeste osakaal, sest see ei ole midagi, mis eluks ilmtingimata vajalik oleks," toonitas Jesse.

Teise lahendusena pakkus Jesse välja, et kui siiski on suitsunälg suur, peaks inimene väliriided selga panema ning kodust kaugemale minema.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: