Pärnus kanti ette iseseisvusmanifest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti Vabariigi 98. sünnipäeva tähistamine algab Pärnust, kus 1918. aasta 23. veebruaril kuulutati välja Eesti iseseisvus. Täna asetati pärjad Vabadussõja ausamba jalamile Alevi kalmistul ja kanti ette iseseisvusmanifest.

Pärgade asetamine Vabadussõja ausamba jalamile oli tänaste pidulike ürituste algus. Selleks ajaks, kui ministrid, maakonna- ja linnajuhid ning kaitseliitlased pärgade asetamisega ühele poole said, olid Alevi kalmistu juurde kogunenud Pärnu koolide esindused, et koos kaitseliitlastega Rüütli platsile marssida. Nii suurt rahvahulka pole varem vabariigi aastapäeva tähistamisele kogunenud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

98 aastat tagasi kanti iseseisvusmanifest ette samas paigas, kus siis asus Endla teater.

"Manifest Eestimaa rahvastele. Eesti rahvas ei ole aastasadade jooksul kaotanud tungi iseseisvuse järele. Põlvest põlve on temas kestnud salajane lootus, et hoolimata pimedast orjaoööst ja võõraste rahvaste vägivallavalitsusest veel kord Eestis aeg tuleb, mil kõik peerud kahel otsal lausa löövad lõkendama ja kord Kalev koju jõuab oma lastel õnne tooma. Nüüd on see aeg käes," kõneles Pärnu ühisgümnaasiumi õpilane Madis Arumäe.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: