Viljandis elav vanaproua tähistab vabariigiga samal päeval oma 106. sünnipäeva

Foto: ERR

Viljandis elav Amalie-Vilhelmine Saia tähistab täna oma 106. sünnipäeva.

Amalie-Vilhelmine Saia ehk lihtsalt Vilma kodu oli täna rahvast täis, sest teda oli õnnitlemas linnapea ja ka "Aktuaalne kaamera".

"Proua Vilma, "Aktuaalne kaamera" ja Eesti Televisioon soovivad teile palju õnne 106. sünnipäevaks ja muidugi vabargii aastapäeva puhul," õnnitles ERR-i ajakirjanik Taavi Eilat.

Sünnipäevalaps pajatas loo ajast, mil sündis Eesti vabariik.

"Ma olin 7-aastane, olin haige ja magasin keisri piltide all. Kui ma terveks sain, siis olid keisri pildid seinalt maha võetud ja siis öeldi, et keisrit enam ei ole," meenutas ta.

Vilma, kes on elanud kolme erineva riigi ajal, peab oma elu helgemaks ehk ikkagi esimese vabariigi aega.

"1930. aastate keskel läks elu juba palju paremaks, siis kui see Pätsi võimutsemise aeg oli, aga omast kohast läks elu sellest paremaks kah. Ülemaailmne majanduskriis oli just mööda läinud ja asunikud olid oma hooned juba enamasti üles ehitanud," rääkis naine.

Vilma õppis lugema väga noorelt ja see avas talle juba lapsena maailma suuri saladusi.

"Õhtuti pandi mind jälle ajalehti ette lugema. Nii et ma olen eluaeg poliitikaga kursis olnud," ütles ta.

106-aastasel Vilmal on oma side ka muusikaga, sest ta oli ise koorilaulja ja see meeldib talle siiani. Lõpetuseks lauliski ta enda ja vabariigi sünnipäeva puhul "Meeste Laulu".

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: