Ametiühing: päästeamet peab tänavu koondama 14 töötajat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Martin Dremljuga/ERR

Valitsuskoalitsioon on lubanud, et valitsussektori töötajate arvu tuleb vähendada üks protsent aastas, mis tähendab 700 töötajat. See puudutab ka turvalisusvaldkonda. Päästetöötajate ametiühingu teatel peaks päästeamet sel aastal koondama 14 inimest ja kui kokkuhoid tuleb päästjate arvelt, tähendab see reaalse abi kättesaadavuse vähendamist.

Maksumaksjaid jääb vähemaks ja järjest rohkem inimesi kolib maalt linna, selle trendiga peab arvestama oma tulevikuplaanides ka kogu Eesti turvalisuse valdkond, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Vaadates täna siseministeeriumi eelarve vajadusi, mis on suurujärgus 100 miljonit lisaks juurde baaseelarvele ja vaadates seda, millised on meie võimalused jälgides majanduskasvu ja muid näitajaid, siis on selge, et seda summat me ei näe. Seega me peame täna hakkama üsna radikaalselt hindama, millisel viisil politseid, päästet ja häirekeskuse teenust ja kiiremat abi me suudame endale lubada," siseministeeriumi asekantsler Hannes Kont.

Päästeameti laual on mitmeid plaane, kuid midagi konkreetset otsustatud ei ole. Peadirektor Kuno Tammearu ütleb, et kärpeid tuleb teha päästeameti igas valskonnas, aga nii, et töötulemus ei kannataks.

"Väga suur osa meie ressursist ehk 85% kulub reageerimisvaldkonda. Me oleme väga tehnilised, spetsiifilised ja see on väga kallis. Vaadates meie võrgustikku ja neid teenuseid, mis me osutame ja vaadates meie eelarvelisi võimalusi, siis me näeme probleemi jätkusuutlikkuses ja jätkusuutlikkuse osas nii komandode osas kui vabatahtlike osas," rääkis Tammearu.

Päästeamet uurib ka teiste riikide lahendusi, kuid täna on selge, et on mitmeid asju, mis suuremale osale Eestist ei sobi, päästjate koduvalve näiteks. Seda saab rakendada vaid väikesaartel.

"Kindlasti on vale väita, et päästeamet hakkab massiliselt kasutama koduvalve süsteemi ja maksab päästjatele ainult 10.eurot valve eest. see on sulaselge vale ja kinnitan, et nii see ei ole ja see pole Eesti seaduste järgi ka võimalik," lisas Tammearu.

Päästetöötajate ametiühing on juhtkonnaga kärpelaane arutanud, kuid midagi kindlat otsutatud ei ole. Ametiühingu juhatuse liige Aivar Lepp loodab, et ehk mõtlevad poliitikud veel ümber ja otsustavad siseturvalisuse töötajaid koondamisest säästa.

"Kui eelarvet ei suurendata ja vähendatakse koosseise, siis väheneb abi kättesaadavus. Mida vähem on reaalseid reageerivad päästetöötajaid, seda kauem läheb aega abi saamiseks," sõnas Aivar Lepp.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: