Audiogalerii: pärastlõunane uudistepäeva kokkuvõte 29. veebruaril ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

ERRi uudisteportaali kokkuvõtte uudistest, mis 29. veebruari pärastlõunaks on tänast uudistepäeva kujundanud.

Leonardo di Caprio sai kauaoodatud Oscari, parima filmi auhind läks Hollywoodist välja

Möödunud ööl selgusid Ameerika Filmiakadeemia auhindade, Oscarite saajad. Austajate rõõmuks sai Leonardo di Caprio oma paarikümne aastase karjääri jooksul esimese kuldmehikese parima meesosatäitjana. Parimaks filmiks valiti dokumentaaldraama "Päevavalgel".

Filmimees Ilmar Raagi sõnul on positiivne, et parima filmi Oscari sai teos "Päevavalgele", mis ei olnud Hollywoodi suurfirmade toodang, vaid sõltumatute filmitegijate looming.

"Peaaegu kõige suuremaks küsimuseks oli see, kas Leonardo DiCaprio saab oma parima meesosatäitja Oscari või ei saa. Peaaegu see küsimus varjutas kõik muud valdkonnad ära," kommenteeris Ilmar Raag ERR-i raadiouudistele.

Tänavustel Oscaritel oli Raagi hinnangul ebatavaline see, et ükski film ei korjanud ülemäära palju tähtsaid auhindu.

Tants lisapäevade ümber: kui tihti kalendrit täiendama peaks?

ERR Novaator uuris tänase liigpäeva valguses matemaatikult, miks aeg-ajalt kalendrisse lisapäevi lisama peab ja kuidas võiks praegust kalendrit veelgi täiustada. Arvestades, et päikeseaasta pikkus on hetkel 365,2422 päeva, on seega ainult täisarvulistest päevadest kalendri loomine võimatu. Abi pole ka pea liiva alla peitmisest ja murdosa ignoreerimisest.

Ministeerium koostas juhendi: mille eest võivad koolid annetust võtta?

Haridus- ja teadusministeerium koostas haridusasutustele praktiliste näidetega juhendmaterjali, mis võtab luubi alla koolidele annetamise ja ebaeetilised rahastamispraktikad. Üldjoontes sõnastas ministeerium, et kool peab suutma ise maksta nende tegevuste eest, mis pole tegevuskavas ette nähtud. Annetamine on ja peab jääma vabatahtlikuks ega tohi kuidagi lapse arengut mõjutada.

Üksiti on halb praktika, kui kool algatab tegevusi, mis pole täielikult eelarvest kaetud ning eeldab lapsevanematelt kaasrahastamist. Sageli algatab kool juba tegevuse, omamata täielikku rahastust, ning pöördub siis käimasoleva projekti jooksul lapsevanemate poole, rõhutades, et tegevus jääb katki, kui vajaminevat summat vanemate abiga kokku ei saada.

"Kolmanda maailmasõja" algus mängitakse täna läbi ETV kanalites

ETV näitab täna kell 22.10 BBC vastvalminud dokumentaalfilmi "Kolmas maailmasõda", mis vaatleb, kuidas lääne tipp-poliitikud ja sõjaväelased lahendavad olukorra, kus Venemaa on rünnanud Balti riike. Pärast filmi saab ERR-i portaalis vaadata Rain Kooli juhitud saateteemalist vestlusringi Leo Kunnase, Jüri Luige ja Peeter Taliga. Filmi näitab ka ETV+.

Riigi infosüsteemide ameti kriisireguleerimise valdkonna juht Lauri Luht ütles, et film kujutab endast tüüpilist lauaõppust, mille eesmärk saada teada kui kiiresti on võimalik ette antud probleeme lahendada. Selliseid õppusi tehakse sagedasti.

Ametnikku võttis altkäemaksuks suitsukala, prokuratuur taotleb talle selle ja teiste väärtegude eest tingimisi vangistust

Lõuna ringkonnaprokurör Allar Nisu leidis kohtuvaidluses, et 59-aastast Eve tuleb karistada tingimisi üheaastase vangistusega ühe aasta ja kuue kuu pikkuse katseajaga, kuid advokaat Marko Paabumets leidis, et tema kaitsealune tuleb õigeks mõista.

Kohus langetab otsuse 4. märtsil, ütles Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamm ERR.ee-le.

Uuringust selgub, et sõjaolukorras on valmis kaitsetegevuses osalema 45% Eesti venelastest

Peale küsimuse, kas ollakse valmis kaitsetegevuses osalema, tuli vastata ka küsimusele, kas Eesti kodanik peaks sõjast Eesti riigi eest võitlema. Sellele vastas jaatavalt 90 protsenti eestlastest ja 69 protsenti venelastest.

„Põhimõtte poolt, et kodanik peaks kaitsetegevuses osalema, on märgatavalt rohkem inimesi, kui isiklikult ollakse valmis osalema. See on ootuspärane, kuna valimis on esindatud ka näiteks vanemaealised, naised ja teised grupid, kes enda puhul ei näe võimekust kaitsetegevuses osalemiseks," selgitas uuringu tellinud Ühiskonnauuringute Instituudi analüütik Art Johanson.

Eesti Laulu finalistid disainisid botaseid

Kõik Eesti Laulu kümme finalisti kogunesid värskesse ja moodsasse disainikunsti panuse andmiseks ning proovisid kätt spordijalanõude kujundamises.

Toimetaja: Greete Palmiste. Montaaž: Siim Lõvi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: