Kultuuriministeerium tahab anda Kalevi staadioni jaoks 7 miljonit eurot, kuid tulevik on endiselt ebaselge ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Semiskar/ERR SPORT

Tantsupidude kodu ning üks Eesti spordisümbol Kalevi staadion vajab hädasti rekonstrueerimist. Üle aasta kestnud läbirääkimised on nüüd jõudnud sinnamaani, et kultuuriministeerium soovib anda spordiseltsile Kalev pool vajaminevast summast. Teine pool võiks tulla Tallinna linnalt, mis pole aga esialgu valmis sellist lisaraha välja käima ja see võib saada komistuskiviks kogu projektile.

Kultuuriministeerium on Kalevi staadioni rekonstrueerimiseks esitanud eelarvetaotluse seitsmele miljonile eurole, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meie kultuuriministeeriumi poolt esitame riigieelarvetaotluse poolele vajaminevast summast ja eeldame, et see teine pool tuleks Tallinna linnalt," ütles kultuuriminister Indrek Saar (SDE).

"See oleks piisav, et arendada välja staadion, multifunktsionaalne spordiobjekt, kus siis saab kultuuri ja sporti käsikäes teha, koos oma siis toetavate funktsioonidega, et nö riietusruumid, muud abiruumid, spordiruumid, ligi 6000 ruutmeetrit pinda, et selleks oleks piisav," selgitas spordiseltsi Kalev juhatuse liige Aleksander Tammert.

Tallinn on tänavusest eelarvest eraldanud 1,25 miljonit eurot, et rajada Kalevi staadionile vajalikke juurdepääsuteid.

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf ütles, et tema ei tea, millel põhineb eeldus, et linn peaks staadioni rekonstrueerimiseks andma poole vajaminevast rahast.

"Jah, me küll viimati, kui mininstri juures olime, rääkisime küll sellel teemal, et nemad annavad seitse ja ehk Tallinn annab seitse, aga minult esialgu nad said küll kindla vastuse, sest mina ütlesin, et te andke enne mingi raha ära, et meie oleme juba andnud oma raha," sõnas Klandorf.

Klandorf lisas, et riigil on vaja Kalevi staadionit rohkem kui linnal ning seetõttu võiks riik anda rekonstrueerimiseks ka rohkem raha.

"Loomulikult need otsused peavad mingil määral sündima paralleelselt ja kui kogu rahastuses kokku ei lepita, siis ei ole võimalik seda projekti ka teostada, aga see otsus niimoodi edasi liikuda on sündinud läbirääkimiste tulemusel," lausus kultuuriminister Saar.

Varem on spordiseltsi Kalev juhtkond rääkinud veel sellest, et staadioni kõrvale võiks tulla ka hooned, kus tegutsevad sporti toetavad ärid. Isegi kui riigilt ja linnalt saadakse kokku 14 miljonit eurot, siis äritegevuse arendamiseks tuleb spordiseltsil leida raha erasektorist.

"Mida riik läheb toetama, on ikkagi seotud tantsustaadioni, kergejõustiku- ja pallimängustaadioniga," ütles Saar.

"Sellist suurt spordiobjekti peab tulevikus ka elus hoidma, nö tegevuses ja planeeritud on juurde ärifunktsioon, sporti toetav funktsioon, mis aitaks siis baasil igapäevaselt ära majandada," lisas Tammert.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: