Ragnar Kond: Latgale omavalitsusjuhid on BBC filmi käsitlusest solvunud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Daugavpils on Latgale suurim linn.
Daugavpils on Latgale suurim linn. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

ERR-i korrespondent Ragnar Kond ütles, et Ida-Lätis asuva Latgale regiooni omavalitsusjuhid on pettunud BBC käsitlusest piirkonnas valitsevatest meeleoludest. Juhid kutsuvad üles kajastama Latgale elu objektiivselt.

Kond ütles Vikerraadio saates "Uudis +", et filmi on näidatud ka Lätis ja kõige tõsisem reaktsioon tuli Latgale omavalitsusjuhtide poole pealt, kes on sellises käsitluses pettunud.

"Nad on saatnud ühiskirja Läti välisministrile ja Läti televisiooni juhtidele, et tegelikult peaks Latgale kohta edastama objektiivset infot, mitte väljamõeldisi," rääkis Kond.

"Nad ütlevad seal, et see film on olnud väga solvav Latgale omavalitsustele ja elanikele. Nad kinnitavad, et see meelsus päris kindlasti ei ole selline nagu selles filmis on käsitletud," lisas ta.

Kond rääkis, et Latgale omavalitsusjuhid kutsuvad nii BBC-d kui ka Läti televisiooni juhtkonda tõsiselt tegema Latgalest objektiivseid lugusid.

Kond viitas samas, et siiski juhitakse ka tähelepanu sellele, et Latgale majanduslik olukord on halb. "Seal on tööpuudus suurem, kui teistes Läti regioonides. Ja midagi suurt ei ole viimastel aastatel suudetud ka Latgale sotsiaalmajandusliku olukorra parandamiseks suudetud ette võtta. See piirkond vajab investeeringuid ja uusi töökohti," sõnas korrespondent.

Eile näitas ETV vastuolulist BBC dokfilmi "Kolmas maailmasõda", kus suurriikide tuumavastasseisuni viisid sündmused, mis algasid Läti Latgale piirkonnas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: